Kdo by to byl řekl? Naše juniorka vede tabulku! FK Admira Praha B – SK Hostivař 5:0 (1:0)

Favorizovaný přeborník Prahy SK Újezd Praha 4 prohrál na Vyšehradě a před naší juniorkou stála ještě nedávno neuvěřitelná vize. Stačí vyhrát a povedeme tabulku.

A ono se to stalo. A ještě k tomu jak! Hostivař si odvezla z Kobylis „bůra“, a kdyby v 85. minutě mířil přesněji Panýrek, mohl to být dokonce „tenisový kanár“…

Hosté byli v první půli Admiře důstojným soupeřem. Pak jim ale začaly docházet síly, naši borci naopak stupňovali tlak a výsledkem bylo vysoké vítězství.

Skóre otevřel ve 29. minutě Jakub Michálek. A to po rychlém brejku Admiry zprava a chybě gólmana hostí Doška. Ten našel míčem přesně našeho Jakuba Štefana, který kulatou kůži přiťukl Michálkovi, pro něhož bylo delikatesou poslat ji placírkou do prázdné svatyně hostí – 1:0.

Druhý gól hosty zlomil. Přišel v 64. minutě, kdy po faulu na Štefana těsně za půlí kopal přímý kop Míra Horák. Z jeho centru hlavičkoval Michálek do břevna a Štefan, číhající na správném místě, míč zasunul zblízka do sítě – 2:0.

Od té chvíle už Hostivař nekladla takový odpor, jako předtím. V 70. minutě kombinace Jakubů Panýrka a Štefana skončila naprosto přesnou střelou prvně jmenovaného k tyči – 3:0.

V 79. minutě přišel další rychlý výpad Admiry do nejisté obrany hostí. Panýrek si zasekl míč, přehodil si ho na levačku a pálil do stejného místa jako devět minut předtím. Brankář hostí Došek znovu bez šancí – 4:0.

V 80. minutě střídající Dominik Trnka, který po levé straně náramně „větral“ pravého beka Hostivaře, předložil cukrátko na podnose střídajícímu Adamu Jáklovi. Dej si góla! A Jákl ho zblízka opravdu dal. Druhého za Admiru! „Brazilská akce“ dvou borců, kteří jsou si hodně podobní postavami a „brazilskými“ účesy…

O minele Panýrka, který v závěru po hrubici jednoho z Hostivařských, tísněného střídajícím Pavlatou, odmítl hattrick, už byla řeč. Jakub pálil v ložence do boční sítě a hosté si mohli oddechnout. Šestý gól od nového lídra tabulky už nedostali…

-APi-

Hodnocení trenéra Admiry B Pavla Gregora

Za Admiru B mač odehráli: Jungr – Čížek, Záruba (57. Jákl), Michálek (74. Pavlata), Panýrek, Karvánek (57. Rudolf), Šindelář (69. Trnka), Pelikán, Štefan (76. Horváth), Heinzel, Horák.

Rozhodčí: Zelený – Vojáček, Carev

Přihlíželo 46 diváků

Tabulka a ostatní výsledky: https://vysledky.lidovky.cz/soutez2.php?id_soutez=14002

Naši střelci: Jakub Panýrek přidal další dva zásahy

8 – Panýrek (6 doma + 2 venku)

5 – Štefan (5 + 0)

2 – Pelikán a Karvánek (oba 1 + 1), Michálek a Jákl (oba 2 + 0)

1 – Pavlata (0 + 1), Douděra (1 + 0)