Ani tři góly v lázeňském městě aspoň bodík nepřinesly… FC Slavia Karlovy Vary – FK Admira Praha 4:3 (2:2)

Západočeši, kteří se v týdnu posílili o několik kvalitních fotbalistů, si nás pozvali na umělou trávu do městské části Drahovice a výhody domácí prostředí nakonec využili k nejtěsnější výhře. Z našeho pohledu – vstřelit venku tři branky, třikrát vést, a přece prohrát, to je na prášky…

Začalo to přitom dobře. Ve 13. minutě fauloval domácí Alex Kuffour Michala Douděru a Štěpán Zahálka kopal trestňák. Ve zdi zahrál karlovarský Pavel Maňák rukou a sudí Radina diktoval nekompromisně penaltu. Z ní otevřel Zahálka skóre – 0:1. Neradovali jsme se ale dlouho. Z přímého kopu nachytal v 16. minutě domácí Jan Kalina svého jmenovce Jana Šrámka v naší brance a bylo srovnáno – 1:1. Ale šli jsme znovu do vedení. Ve 25. minutě zatáhl zleva Douděra balón, našel před brankou Marka Radimského a ten zblízka skóroval – 1:2. Bohužel, ještě do poločasu jsme inkasovali podruhé. Z dlouhého autového vhazování domácího Josefa Hudce se před brankou prosadil již zmíněný Maňák – 2:2.  

Po změně stran přišla v 59. minutě další penalta po další ruce. Scénář byl stejný jako v první půli. Zahálkův přímý kop, ruka ve zdi, tentokrát ji zavinil střídající Západočech Tomáš Holík. V té chvíli pískal sudí Radina opět pokutový kop, na což reagoval domácí trenér Robert Žák, známá postava prvoligových trávníků, natolik emotivně, že si zblízka prohlédl žlutou barvu na kartě. Ačkoli se brankář Slavie Jiří Chára pokusil našeho střelce slovně trochu rozhodit, Zahálka se nemýlil a vedli jsme – 2:3. Zbývalo ještě třicet minut, ovšem ty nám náležitě zhořkly. Už v 69. minutě po centru zprava od rohového praporku srovnal stav na 3:3 chvíli předtím střídající Radek Stockner. . A v 87. minutě zahráli domácí po rohovém kopu od stejného praporku, musíme uznat, velmi dobře zajímavý signál. A nekrytý, světem protřelý matador Jiří Procházka strhl prudkou, umístěnou hlavičkou vedení a tím i vítězství na stranu Slavie KV – 4:3.

Opakovala se situace z Rakovníka. I tam jsme vedli a v samém závěru domácí zápas otočili. Chyba lávky…

Trenér Admiry František Peřina byl pochopitelně zklamaný… „Těžko se mi mluví… Je to něco neuvěřitelného. Pořád přemýšlím, co se to vlastně v závěru stalo. Jeli jsme na hřiště mužstva z konce tabulky s cílem bodovat a nejlépe Varům i bodově odskočit. Musím přiznat, že domácí prokázali větší nasazení a agresivitu. Byli posíleni o šest nových hráčů, kvalita karlovarské hry narostla. Na naší straně jako by zavládlo uspokojení, pocit, že to půjde samo. Chyběly nám bojovnost a drajv, jaké jsme prokázali v minulých zápasech. Měli jsme výhodu dvou penalt, ale ani to nestačilo. Inkasovali jsme laciné branky po špatném bránění. Především jsme neuhlídali zkušeného Procházku. Musím se podívat na video, abych našel všechny naše chyby, třeba i u sebe. Shrnu to takto: zápas, kdy třikrát vedeme a nakonec prohrajeme, to by se stát nemělo,“ říkal Peřina.

Admira: Šrámek – Herc, Vosický, Martinic (64. Hudec), Horák – Mošna (81. Pavlata) – Douděra (88. Čácha), Zahálka, Eliáš, Fric – Radimský (75. Majer).

Branky: Kalina, Maňák, Stöckner, Procházka – Zahálka 2, Radimský.

ŽK: 3:0 (byli jsme „moc hodní“…)

Rozhodčí: Radina – Nejedlo, Vnuk.

Přihlíželi 202 diváci.

Ostatní výsledky a tabulka:

http://vysledky.lidovky.cz/soutez.php?id_soutez=13756

Naši střelci v ČFL: Zahálka přidal další dva zářezy

7 – Zahálka (1 doma + 6 venku)

3 – Radimský (1 + 2), Vosický (2 + 1)

2 – Douděra (2 + 0)

1 – Eliáš a Čácha (oba 1 + 0)