Otočili jsme mač a udrželi jsme vedení v tabulce! Olympia Radotín – Admira Praha B 1:2 (1:0)

Deštivý a větrný mač na opačném konci Prahy pro nás začal nejhůře, jak mohl. Ve 3. minutě zaútočili domácí, v jejichž sestavě tvrdil muziku zkušený exligista Martin Jiránek, středem hřiště, přišla přihrávka doprava a následně centr před branku. Tam obrana Admiry dovolila hlavičkovat domácímu Leo Bužíkovi, jehož „koníček“ o trávník přeskočil gólmana Dominika Cingela. Ten si sice na míč sáhl, ale ač je vysoké postavy, nestačilo to. Balón skončil pod břevnem v síti a Radotín vedl 1:0.

Vše podstatné se pak odehrálo v závěru utkání. V 75. minutě kopal Jakub Panýrek zprava roh a posadil míč přesně na hlavu Timothy Pelikánovi. Při jeho hlavičce neměl radotínský gólman Martin Saladiak úplně čisté svědomí, když Pelikán kolem něj „propasíroval kůži“ do sítě – 1:1. Admira ještě zvýšila obrátky a vyplatilo se to. V 84. minutě přišel po dobře vyřešeném závaru před naší brankou nákop Pelikána dopředu na sprintujícího Tomáše Pavlatu, kterému nechtěně dopomohl hlavičkou směrem k vlastní brance jeden ze stoperů Radotína. Střídající Pavlata, jenž na hřišti pobýval právě sedmou minutu, si balón zpracoval levačkou a v příští vteřině pravačkou trefil přesně k tyči – 1:2! Na odpověď už se Olympia nezmohla, a tak naše juniorka udržela tříbodový výsledek a tím i vedení v tabulce.

Trenér Admiry B Pavel Gregor byl samozřejmě spokojený, i když ne úplně se vším: „V pozměněné sestavě, na těžkém terénu a se soupeřem, který se představil v nejsilnějším složení, jsme čekali vyrovnaný, velmi obtížný zápas. Očekávání se splnila, když se ještě přidala laciná branka ve třetí minutě, bylo nad slunce jasné, že nás nemine boj o každý metr a rozhodne větší srdce a nasazení. Pod vlivem obdržené branky jsme se prvních dvacet minut hledali, ale postupem času jsme nacházeli skulinky do soupeřovy obrany dirigované zkušeným internacionálem Jiránkem. Naše šance jsme však nevyužili, a tak jsme odcházeli do šaten s jednogólovým mankem.

Po změně stran jsme zvyšovali tlak a pomalu se projevovala lepší fyzická připravenost. Také střídající hráči přispěli k stále častějšímu ohrožení branky soupeře a v poslední půlhodině se hra již odehrávala u vápna Radotína. Čtvrt hodiny před koncem se ze standardní situace konečně prosadil Timi Pelikán a po dalším posílení útoku jsme věřili v obrat utkání. A opravdu, chvilku před koncem si za obránce soupeře zaběhl Pavlata, převzal skvěle dlouhý míč a klidně skóroval. To bylo radosti! Utkání jsme již nepustili a cenné body vezeme do Kobylis. Děkuji hráčům za bojovnost a víru v obrat, vytýkám však otřesný vstup do utkání, zbytečně jsme si ze zápasu udělali peklo.“

Za Admiru B odehráli zápas: Cingel – Pelikán, Čížek, Michálek, Štefan, Heinzel, Jákl (46. Trnka), Panýrek (80. Nessoumou), Rudolf (77. Pavlata), Škarda, Záruba (58. Horváth).

Branky: Bužík – Pelikán, Pavlata

ŽK: 2:1

Rozhodčí: Pytloun – Dobrý, Andras

Přihlíželo 40 diváků.

Tabulka a ostatní výsledky: https://vysledky.lidovky.cz/soutez2.php?id_soutez=14002

Naši střelci: Panýrek neskóroval, ale nacentroval na gól

8 – Panýrek (6 doma + 2 venku)

5 – Štefan (5 + 0)

3 – Pelikán (1 + 2)

2 – Pavlata (0 + 2), Karvánek (1 + 1), Michálek a Jákl (oba 2 + 0)

1 – Douděra (1 + 0)