10. kolo ČLD: FK Jablonec – Admira U19 3:0 (1:0)

Na začátek bych poukázal na špatný stav UMT, na které se zápas odehrál. V pěkném a slunečném dnu mně hlava nebere rozhodnutí domácích hrát na takovém hřišti, když vedle bylo regulérní travnaté. Ano, pokud bude mít UMT odpovídající kvalitu, ale na zuboženém povrchu mně upřímně hráčů na obou stranách bylo líto. Jestli tohle je ta správná cesta, tak tomu opravdu nerozumím.

Bohužel také během utkání došlo k několika zraněním. Nezmiňuji se o tom proto, že bychom výsledek svalovali na povrch, ale tohle jsou ty střípky, jež devalvují práci nás všech, kteří s mládeží pracujeme. Vysvětlovat natěšeným klukům, proč se nehraje na přírodní trávě, ještě předtím, než utkání začne, to už někoho nezajímá. A pak si stěžujeme na zranění hráčů atd.

Utkání jsme nezvládli a soupeř ukázal větší odhodlání a kvalitu. Nedokázali jsme si poradit s několika věcmi najednou. Velká šířka hřiště nám dělala problémy udržet kompaktní hru a pozdě jsme tak dostupovali a vytvářeli jsme průnikové prostory pro domácí. Nedostávali jsme se na odražené míče a dělali jsme řadu individuálních a taktických chyb. Směrem dopředu nám nevycházela přesná rozehra, jak v přechodové, tak i předfinální fázi. Chyběly nám daleko lepší pohyb a hra přes křídelní prostory. Ustoupili jsme od nátlakové hry ve vyšším postavení a blok posunuli blíž k naší brance. Po poločase, kdy stav byl jedna nula pro domácí, jsme hru ještě víc zatáhli a srovnali s Jabloncem krok. To přineslo zlepšení, ale chyběla nám přesnost a důraz v zakončení. Domácí vyhráli zaslouženě, nezbývá nám než jim pogratulovat a soustředit se na další domácí zápas.

Stanislav Krejčík, trenér

Hráno na UMT.

Výsledky a tabulka: http://vysledky.lidovky.cz/soutez.php?id_soutez=13837