Bod jsme doslova urvali až v posledních minutách FK Admira Praha B – FK Dukla Jižní Město 3:3 (0:2)

Postavení v tabulce mohlo vést ke zcela mylnému dojmu, že naše juniorka je proti Dukle z Jižního Města favoritem. Kdeže! Zkušení hosté v čele s kanonýrem Ondřejem Kotlíkem, na přebor nadstandardním útočníkem, se do Admiry pustili zhurta a už v 16. minutě vedli. „Vrhač“ autů Matyáš Lafek poslal svýma rukama nebezpečný balon do našeho malého vápna a Kotlík se tam prosadil hlavičkou. Gólman Jan Šrámek si na míč sice sáhl, ale ten stejně skončil v síti – 0:1. Pak přišla fáze hry, kdy měly oba týmy vcelku nadějné šance, ovšem gól vstřelili zase hosté. Po rohovém kopu se ve 36. minutě zblízka prosadil dukelský Vojtěch Brabenec – 0:2. Co k tomu říct? Na rovinu, opět selhání admirácké defenzivy…

Po zahájení druhé půle byla patrná snaha našeho týmu skóre snížit. Přišlo to v 56. minutě, kdy střelu Marka Štefana vyrazil zkušený gólman Dukly Martin Tlustý nad sebe a balón se snesl před Jakuba Michálka. Tuhle šanci zahodit se snad ani nedalo… Michálek zblízka snadno – 1:2. Za jedenáct minut hlavičkoval střídající Viktor Záruba po přímém kopu těsně vedle. A tak uhodilo na druhé straně.  V 73. minutě se jeden z dukláků zleva prosadil přes naši defenzivu, poslal prudkou nabídku do šance Kotlíkovi a ten ve skluzu nepohrdl – pod břevno na 1:3. To už nevypadalo dobře. Naštěstí nám Dukla sama nabídla dvě tutovky. A z nich Admira dokázala skóre srovnat na konečných 3:3. V 84. minutě fauloval Michálka naivně v rohu vápna hostující Adam Trávník a rozhodčí Jakub Hrivík pískl penaltu. Tu proměnil Timothy Pelikán – 2:3. Zbývalo ještě šest, sedm minut. Šance aspoň na bodík stále žila. A v 89. minutě přišel hodně dlouhý aut Dominika Škardy na pravé straně, jeden z dukelských zadáků balon nechtěně prodloužil za sebe, kde nabíhal Michálek. Toho sice až do vápna stínoval hostující Vladimír Solař, ovšem Jakuba nerozhodil. Jeho prudká jedovka rozvlnila síť a díky tomu jsme si do tabulky aspoň ten bodík opravdu připsali. Tabulku naše juniorka stále vede díky lepšímu skóre před SK Újezd Praha 4.

Hodnocení trenéra Pavla Gregora

Za Admiru B odehráli zápas: Šrámek – Pelikán, Čížek (43. Záruba), Michálek, Štefan (81. Procházka), Heinzel, Trnka (46. Pavlata), Šindelář (46. Jákl), Panýrek, Rudolf (78. Horváth), Škarda.

Branky: Michálek 2, Pelikán – Kotlík 2, Brabenec

ŽK: 4:4

Rozhodčí: Hrivík – Tikal, Nepraš

Přihlíželo 48 diváků.

Tabulka a ostatní výsledky: https://vysledky.lidovky.cz/soutez2.php?id_soutez=14002

Naši střelci: Michálek přidal dvě branky

8 – Panýrek (6 doma + 2 venku)

5 – Štefan (5 + 0)

4 – Pelikán (2 + 2), Michálek (4 + 0)

2 – Pavlata (0 + 2), Karvánek (1 + 1), Jákl (2 + 0)

1 – Douděra (1 + 0)

Foto Michal Jalovec