FK Čáslav – Admira U16 1:5 (0:2)

      V sobotu 12.10. 2019 nás přivítalo slunečné počasí, které nás doprovázelo na MU do Čáslavi. Po příjezdu na místo jsme zjistili, že i Čáslav zmítalo v minulých dnech deštivé počasí, které způsobilo naše odeslání na UMT, což některé naše hráče zaskočilo a přivodilo komplikaci s obutím a realizační tým malinko zaměstnalo. Zřejmě musíme stále hráče upozorňovat na vybavení pro všechny případy, které se mohou objevit. Do utkání jsme vstoupili aktivně a soupeře jsme zjevně zaskočili. Zejména brzká branka (0:1) Samuela nás uklidnila. Příkladná kombinace ze strany s centrem z levé strany a šťastným odrazem k našemu hráči, který příkladně sledoval míč a zakončil. Soupeř byl malinko zaskočen, což se nám přes další šance nepodařilo využít.  Okolo 25 minuty se soupeř začínal nadechovat, ale nic významného jsme soupeři nedovolili, naopak jsme skórovali v 34. minutě gólem Štěpána (0:2). Rázem jsme si všichni chtěli dát gól a zapomněli jsme bránit, kdy po propadnutí ve středu hřiště musel Daniel zatáhnout za brzdu a takticky faulovat soupeře, za což byl oceněn ŽK. Soupeř se stále nevzdával, ale příkladným držením míče a vyhranými souboji ve středu hřiště jsme byli schopni ovládat hru. 
      Po poločase jsme na hřiště pustili čerstvé hráče. V 55. minutě jsme na hřiště pustili na hřiště naši švédskou posilu Oscara, který prokázal své kvality a od počátku své účasti na hřišti zaměstnával obranu soupeře a donutil i ke změně rozestavení.  I přes tuto změnu se Oscar zasloužil o vítězství našeho týmu 1:5 tím, že v 67., 68. a 82. vstřelil soupeři tři góly a završil svůj hattrick. Našim hráčům mohu jen poděkovat za příkladné nasazení a zejména plnění pokynů a strategie naordinované trenérem, zejména záložní řada předváděla dosud málo vídanou aktivitu ve středu pole. Jen tak dál. Odměnou nám bylo nejen vítěžství, ale zejména zjištění, že můžeme hrát s kýmkoli a zápas si náležitě užít. Nyní se už budeme soustředit na zápas s TJ Svitavy.


Branky: Forman, Kos, Marqvardsen 3x

Trenér: Mgr. Petr Heichel