Trpký začátek, sladký konec. Otočili jsme duel s posíleným béčkem Příbrami. FK Admira Praha – 1. FK Příbram B 2:1 (0:1)

Rezerva prvoligové Příbrami přijela v neděli do Kobylis sebevědomá, vždyť v minulém kole smázla Rakovník na svém hřišti 4:0 a v tabulce nás před mačem dělily tři body. Navíc díky reprezentační přestávce mohli hosté nasadit do hry šest borců z prvoligového kádru!

A jinak krásné slunečné dopoledne nám v Kobylisích rychle zhořklo. Diváci si pomalu ani nestihli najít na tribuně svá místa k sezení, nebo kupovali občerstvení, a Příbram již vedla. Ve 4. minutě skóroval po opakovaném ostřelování naší branky kapitán Jiří Vlček – 0:1. Středočeši působili sebejistě a první minuty jim na hřišti patřily. Ve 14. minutě se na rozhozenou admiráckou obranu hnal nebezpečný protiútok, brankář Martin Jungr byl nebývale vylezlý… Naštěstí se naši beci stihli vrátit a nebezpečí bylo zažehnáno. Příbramský hráč Stefan Vilotič střílel v 17. minutě vysoko nad a kličkujícího Sunday Adelunjiho zastavil až ve vápně výborným obranným zákrokem Míra Horák. Po dvaceti minutách hry jsme však pomalu začali přebírat otěže zápasu. Ve 24. minutě vyslal jedovku směrem k brankáři Martinu Melicharovi náš Marek Radimský, gólman hostí byl však připraven a střelu zkrotil. Ve 32. minutě nádherně narýsoval Radimskému přihrávku do úniku Michal Douděra, ale před velkou šancí spasily hosty rychlé nohy brankáře Melichara. Do půle se nám tedy vyrovnat nepodařilo, ač jsme měli po zbytek poločasu opticky navrch.

Do druhé půle naskočil na trávník Jiří Mošna a bylo ho na hřišti znát! Jak se vstup do první půle vydařil hostům, tak do druhého jsme vkročili správnou nohou my. Již ve 46. minutě jsme se dostali k přímému kopu u pravé lajny. Míč si postavil Štěpán Zahálka a nádherný centr posadil na hlavu volného Jana Martinice, který míč neomylně zatloukl do sítě – zdařilá nacvičená akce a 1:1. O obě branky se tedy postarali kapitáni mužstev. Misky vah jsme mohli na svou stranu převážit po dalším přímém kopu. Centr Zahálky propadl k Petru Eliášovi, ale ten míč ve skrumáži do sítě neprotlačil. Stejný hráč to zkoušel v 57. minutě z voleje, jeho přízemní projektil si našel jen rukavice Melichara. Hosté se ozvali až po hodině hry, kdy po naší chybě střílel František Belej, ale Jungr si se střelou doprostřed poradil. Kapitán Admiry Martinic se dokonce prosadil i podruhé, ale jeho branka po nákopu Vosického nebyla správně uznána pro ofsajd. Dobývání příbramské obrany nakonec přece jen skončilo zaslouženým úspěchem! A kdo jiný mohl rozhodnout, než střelec Zahálka. V 80. minutě po přímém kopu vypukla ve vápně hostů trma vrma, míč se odrážel všemi směry. Až se po oblouku snesl s přispěním brankáře na břevno, k dorážce se přes beka tlačil Mošna, ale v pádu neuspěl. Naopak Zahálka byl včas na správném místě a míč do branky zblízka dorazil – 2:1. Poslední minuty se nesly ve znamení hektiky, Příbram se snažila o vyrovnání, leč marně. Její tlak byl spíše platonický, k ničemu nevedl. A tak jsme uhájili tři body, které jsme po rozporuplném začátku získali naprosto zaslouženě.

O.CH

Hodnocení trenéra Admiry Františka Peřiny, který výhru dostal darem od mužstva ke svým sobotním narozeninám.

Branky: 46´ Martinic, 80´ Zahálka – 4´ Vlček

Admira: Jungr – Herc, Vosický, Horák, Fric – Martinic (90´ Pavlata) – Majer (60´ Panýrek), Zahálka, Eliáš (64´ Čácha), Douděra (88´ Pelikán) – Radimský (46´ Mošna).

ŽK: 2:3

Rozhodčí: Nedvěd – Šimeček, Trojan

Přihlíželo 322 diváků. Zajímavý poznatek – ČFL k nám chodí sledovat nemálo fandů až ve druhém poločase. To už se totiž neplatí…

Ostatní výsledky a tabulka:

http://vysledky.lidovky.cz/soutez.php?id_soutez=13756

Naši střelci v ČFL: Zahálka poosmé, Martinic poprvé

8 – Štěpán Zahálka (2 doma + 6 venku)

3 – Marek Radimský (1 + 2), Ondřej Vosický (2 + 1)

2 – Michal Douděra (2 + 0)

1 – Jan Martinic, Petr Eliáš a Martin Čácha (všichni 1 + 0)

 Foto Michal Jalovec a Radek Pivný