Derby rozhodlo uklouznutí našeho gólmana Jungra… FK Motorlet Praha – FK Admira Praha 1:0 (1:0)

Dva faktory rozhodly sobotní pražské derby v Jinonicích. Štěstí na straně domácích a jejich vynikající gólman Karel Hrubeš, exslávista se zkušenostmi z druhé ligy na Žižkově. Poprvé od 3. kola, kdy jsme plichtili s Plzní B 0:0 (a vyhráli pak na penalty), jsme v 11. kole nedokázali vstřelit branku.

Hrál se urputný mač, kterému by spíše slušela remíza. Bohužel, ve 26. minutě uklouzl na mokrém trávníku před svou brankou náš gólman Martin Jungr. Přišel o míč a po odrazu od tyče ho dokopl do sítě snadno domácí Adam Fotr – 1:0. Víc gólů nepadlo, i když ve druhé půli jsme domácí přimáčkli k jejich brance, jednou je zachránilo břevno po střele Štěpána Zahálky, šance srovnat stav měli Tomáš Pavlata, Michal Douděra… Domácí už druhou „loženku“ neměli, a přece vyhráli.

Nezbývá, než Motorletu pogratulovat k zisku tří bodů a připravovat se na další zápas. V pondělí 28. října přivítáme favorita celé soutěže FC MAS Táborsko.

Trenér Admiry František Peřina byl pochopitelně zklamaný, když říkal: „Pro nás nešťastný zápas. V první půli jsme dostali smolný gól. Ve druhé půli jsme už ale byli zřetelně lepším týmem, domácí jsme k ničemu nepustili. Klukům nemůžu nic vytknout. Bojovali, dřeli, v soubojích byli důraznější. Jen jsme neměli štěstí. Všechno rozhodla chyba našeho brankáře už ve 26. minutě. Z toho, co se mu před brankou stalo, se nemůžu pořád vzpamatovat. Jak nám v jiných zápasech štěstí popřálo, tak tentokrát ho měl na své straně Motorlet.“

Rozhovor webu www.fotbalpraha.cz s naším trenérem Františkem Peřinou zde:
https://www.fotbalpraha.cz/clanek/8942-rozhodl-gol-blbec-smutnil-trener-admiry-hracum-podekoval-ze-si-sahli-na-dno-sil

Branka: 26. Fotr.

Admira: Jungr – Herc (79. Pavlata), Martinic, Vosický, Horák – Majer (53. Panýrek), Čácha, Douděra (71. Kurek), Fric – Eliáš (62. Radimský) – Zahálka.

ŽK: 3:3

Rozhodčí: Radina – Švagr, Lafek.

Přihlíželo 320 diváků.

Ostatní výsledky a tabulka:

http://vysledky.lidovky.cz/soutez.php?id_soutez=13756

Naši střelci v ČFL: Podruhé naprázdno a stálo nás to body

8 – Štěpán Zahálka (2 doma + 6 venku)

3 – Marek Radimský (1 + 2), Ondřej Vosický (2 + 1)

2 – Michal Douděra (2 + 0)

1 – Jan Martinic, Petr Eliáš a Martin Čácha (všichni 1 + 0)