U všeho podstatného byl zličínský Dominik Vašut FC Zličín – FK Admira Praha B 4:2 (1:1)

Paradoxně jsme prohráli v situaci, kdy jsme vedli tabulku Pražská teplárenská přeboru, s posledním mužstvem, nováčkem soutěže. Ovšem lze říci, že zaslouženě. V přeboru může opravdu každé mužstvo porazit každý jiný tým, když mu to „sedne“. A Zličínu to opravdu „sedlo“, zatímco náš tým bohužel podal jeden z nejslabších výkonů v sezóně.

Už ve 3. minutě domácí zaútočili zprava, přišel přesný centr na Dominika Vašuta, ten si ještě balón šikovně zpracoval a pak ho poslal do šibenice nad hlavou našeho brankáře Jana Šrámka – 1:0.

Na vyrovnání jsme čekali až do 45. minuty. To si na dlouhý nákop z vlastního vápna naběhl Jakub Michálek a vystřelil prudce na gólmana Zličína Petra Mareše. Ten sice míč stačil tečovat, ale kůže stejně skončila v síti – 1:1.

Zličínští strhli vedení na svou stranu v 67. minutě. Brankář Mareš poslal dlouhý míč dopředu, domácí zaútočili po pravém křídle a z přesného centru Vašuta se hlavou pod břevno prudce trefil František Bous – 2:1.

Faul našeho Dominika Škardy na Kristiána Malého ve vápně v 77. minutě dal domácím stoprocentní šanci zvýšit stav utkání a Vašut z penalty nezaváhal – 3:1.

To už bylo na pováženou a Admira se začala tlačit před branku domácích. V 87. minutě byl faulován na pravé straně Michálek a po přímém kopu hlavičkoval zblízka přesně střídající Francouz Jean David Nessoumou – 3:2. Jeho první gól za Admiru! A to byl na hřišti teprve tři minuty…

Naděje aspoň na bodík ožila, v tlaku se rozběhl před branku domácích i gólman Šrámek, ale vyrovnat se nám už nepodařilo. Naopak – v 92. minutě Zličín zaútočil do rozhozené obrany Admiry a důrazný Lukáš Stýblo přeloboval našeho brankáře přesně pod břevno – 4:2. Vzápětí sudí Stěhule mač ukončil.

Hodnocení trenéra Admiry B Pavla Gregora: „Zápas na Zličíně jsme nezvládli. To, že byl soupeř před utkáním na chvostu tabulky, mohlo zmást jen člověka, který přebor nezná. V této soutěži není mužstvo, které by nemohlo kohokoliv porazit a zároveň i prohrát s kýmkoliv.

To ovšem neomlouvá náš lehkomyslný přístup ke střetnutí s vysoce motivovanými domácími. Všechny branky padly po hrubých chybách a obranná činnost se rozhodně nehodila k celku s nejlepší defenzivou v soutěži. Nedůrazný, bohorovný a chvílemi i namyšlený výkon směřoval ke ztrátě bodů. Ani srovnání skóre před poločasem nám příliš nepomohlo. Opticky jsme možná působili fotbalověji, ale nasazení mužstva, jako celku, bylo chvílemi až trapné…

Pokud se nevrátíme k tvrdé práci, totálnímu nasazení a taktické odpovědnosti, budeme se za chvíli bavit ne o špičce tabulky, ale o boji o záchranu.

Pokud se ovšem podíváme upřímně a sebekriticky do nastaveného zrcadla a především mladí hráči si uvědomí, o čem je dospělý fotbal, můžeme i v konci podzimu čeřit vodu…

Tato soutěž není pro slabochy, alibisty a zbabělce. Parta není držet se za ramena v časech, kdy vše vychází, ale právě v zápasech, kdy se láme a dělí soutěž!“

Za Admiru B zápas odehráli: Šrámek – Čížek, Škarda, Michálek, Horváth (56. Trnka), Pelikán, Šindelář (82. Procházka), Jákl (63. Bílek), Štefan, Rudolf (88. Jung), Heinzel (84. Nessoumou).

Branky: Vašut 2, Bous, Stýblo – Michálek, Nessoumou

ŽK: 2:4

Rozhodčí: Stěhule – Chustecki, Vojáček.

Přihlíželo 115 diváků.

Tabulka a ostatní výsledky: https://vysledky.lidovky.cz/soutez2.php?id_soutez=14002

Naši střelci: Nessoumou se zapsal poprvé…

8 – Panýrek (6 doma + 2 venku)

5 – Michálek (4 + 1), Štefan (5 + 0)

4 – Pelikán (2 + 2)

2 – Pavlata (0 + 2), Karvánek (1 + 1), Jákl (2 + 0)

1 – Nessoumou (0 + 1), Douděra (1 + 0)