Po remíze a porážce tentokrát zasloužené vítězství FK Admira Praha B – SK Uhelné sklady 3:1 (0:1)

Po plichtě 3:3 doma s Duklou JM a porážce 2:4 ve Zličíně jsme doma tentokrát naprosto zaslouženě vyhráli nad „uhlíři“ z Košíř. Hosté v první půli drželi s naší rezervou ještě krok, ačkoli víc střeleckých příležitostí jsme měli my. Dokonce se těsně před přestávkou ujaly US vedení. Po přestávce jim však viditelně docházely síly a naše juniorka nejenže otočila skóre, ale v závěru vítězství korunovala nádhernou „televizní“ rybičkou na 3:1. Paradoxně všem brankám naší rezervy předcházely přímé kopy.

Do vedení šli hosté ve 43. minutě, když se po centru Milana Stolfy zprava protlačil naší zaspavší obranou do šance robustní Václav Klán a napálil balón z osmi metrů rovnou do šibenice za gólmanem Janem Šrámkem – 0:1.

Na vyrovnání jsme čekali do 54. minuty. Po přímém kopu, rozehraném z vlastní půle, se probil do vápna hostí Tomáš Pavlata, jako nůž máslem projel kolem dvou stoperů „uhlířů“ a prostřelil gólmana Adama Borského – 1:1. Od té chvíle bylo každému zřejmé, že Admira B přebírá otěže zápasu. Už v 61. minutě dolétl míč od levé postranní čáry z přímého kopu napříč vápnem na hlavičku Viktora Záruby a ten prudkým trknutím přeloboval brankáře – 2:1. Definitivní potvrzení vítězství naší juniorky přišlo v 83. minutě. Po faulu hostujícího Vojtěcha Šulce na Pavlatu před hlavní tribunou zahrál kapitán mužstva Jakub Štefan přímý kop do pokutového území US tak šikovně, že tam našel zcela nekrytého Timothyho Pelikána, který přesnou hlavičkou v pádu zvýšil na konečných 3:1. V samém závěru si „řečník“ Jakub Sainer v zeleném dresu hostí vykoledoval druhou ŽK a šel se předčasně věnovat osobní hygieně.

Hodnocení našeho trenéra Pavla Gregora

Branky: Pavlata, Záruba, Pelikán – Klán.

Za Admiru B zápas odehráli: Šrámek – Čížek, Škarda, Záruba (74. Šindelář), Michálek, Pelikán, Pavlata (88. Votlučka), Trnka (60. Karvánek), Štefan (85. Horváth), Rudolf (80. Jákl), Heinzel.

ŽK: 2:5

ČK: 0:1 (88. Sainer)

Sudí: Dobrý – Kohout, Král

Přihlíželo 66 diváků.

Tabulka a ostatní výsledky: https://vysledky.lidovky.cz/soutez2.php?id_soutez=14002

Naši střelci: První „zářez“ Viktora Záruby

8 – Panýrek (6 doma + 2 venku)

5 – Pelikán (3 + 2), Michálek (4 + 1), Štefan (5 + 0)

3 – Pavlata (1 + 2)

2 – Karvánek (1 + 1), Jákl (2 + 0)

1 – Nessoumou (0 + 1), Douděra, Záruba (oba 1 + 0)

Foto Michal Jalovec

 Viktor Záruba se trefil za Admiru B proti US Praha poprvé v probíhajícím ročníku přeboru Prahy. Na zápas se přišel podívat i jeho otec Robert Záruba, známý hokejový komentátor České televize.