S lídrem tabulky jsme po boji padli. Ale se ctí. FK Admira Praha – FC MAS Táborsko 0:1 (0:1)

Vedoucí celek tabulky, exdruholigové Táborsko, přijel v pondělí k zápasu do Kobylis v plné síle. Střelci Daniel Toutou a Zbyněk Musiol, exligový stoper Jakub Navrátil i cizinecká legie… Brazílie, Francie, Guinea, Jemen, Slovensko…

Naopak my jsme v našich řadách počítali absence: kanonýr Štěpán Zahálka mimo pro zranění, totéž marodi Petr Eliáš, Jiří Kurek, Jiří Mošna i Martin Čácha. Celá pětice patří ke stabilním článkům sestavy. Nicméně jsme se bez nich museli obejít, jejich absence však cítit byla.

Netradiční pondělní termín zápasu neodradil fotbalové fanoušky a na sváteční dopoledne přišlo na náš stadion přes čtyři sta lidí! V prvním poločase jsme tahali za kratší konec provazu my. Takticky a technicky vyspělý soupeř z jihu Čech nás k příležitostem nepustil. Nejblíže vstřelení branky byl přitom náš Marek Radimský, který se tlačil ve vápně k míči po krásném sťuknutí Tomáše Majera – leč brankář Adam Zadražil byl rychlejší a míč dokázal uzmout. Ani náš brankář Dominik Cingel se však nenechal zahanbit, dvakrát výborně přečetl hru a rychlé nohy mu umožnily být u míče dřív než soupeřovi útočníci. V 9. minutě ho před inkasováním zachránila tyč poté, co se na něj sám řítil Martin Kučera a dokázal míč dostat za jeho záda. Ve 20. minutě naopak vychytal Ahmeda Al Saroriho, který zkoušel své štěstí z dálky. Ve 34. minutě jsme však inkasovali. Ale jak smolně! Po rohovém kopu se při závaru odrážel míč od hráče k hráči, trefil dokonce Cingela do obličeje, až jej dokázal Václav Penc pomocí tyče uklidit do sítě – 0:1. Poločas už se dohrál bez nějaké další větší šance, soupeřova obrana pracovala kompaktně a zároveň se hosté nemuseli hnát dopředu.

Druhý poločas začal spíše bojem o střed pole. Hra byla více vyrovnaná než v první půli, naši hráči se pomalu osmělovali a nacházeli ve hře Táborska skulinky. Kolem 70. minuty byli již na hřišti aktivnějším týmem, měli více míč na svých kopačkách. Bohužel se gólově nedokázali prosadit, ač soupeře donutili k několika faulům v blízkosti vápna a k odkopávání míče na rohové kopy. Bohužel nám chyběl zmiňovaný Zahálka, který exekuci těchto kopů zvládá nadstandardně. V 64. minutě hrozil z pravé strany Jakub Panýrek, brankář Zadražil si s jeho pokusem však poradil. O úniky se pokoušel střídající Tomáš Pavlata, bohužel byl v posledních chvílích zastaven, když se do kliček zamotal. Nicméně naše hra byla přesnější, aktivnější a sebevědomější, než v prvním poločase. Škoda, chyběla ideální finální přihrávka.

Soupeř se ve druhé půli trochu odmlčel, i tak se ale dostal ke dvěma velkým šancím. Nejdříve se musel Cingel vytáhnout proti střele z dálky, kterou vytěsnil na roh. Poté se v nastaveném čase zdálo, že hosté již dohrají standardku v rohu a budou tahat čas. Nicméně se dokázali šikovně prokombinovat do vápna, kde nakonec Šimon Havrda stanul sám před Cingelem, ale branku přestřelil.
V druhém poločase tedy už branka nepadla, favorit těsně utkání vyhrál. Bojovali jsme, ve druhém poločase jsme se zlepšili a byli jsme lídrovi tabulky vyrovnaným soupeřem. Hosté si však za výkon v první půli zasloužili vyhrát, nám chyběla lepší finální fáze. Vstoupili jsme do závěrečné fáze podzimu, kde nás věru nečeká nic snadného. Příště je na řadě výjezd do Štěchovic, tedy k sousedovi v tabulce. Poté hostíme v posledním domácím zápase rezervu Sparty a podzim završíme na půdě silného Písku.

O.CH

Hodnocení trenéra Admiry Františk Peřiny.

Branka: 34´ Penc
Admira:
Cingel – Herc, Hudec, Vosický, Fric – Majer (59´ Štefan), Martinic, Horák, Panýrek, Douděra (73´ Pavlata) – Radimský (59´ Štefan)

Naši střelci: Vyšli jsme naprázdno, žádné změny

8 – Štěpán Zahálka (2 doma + 6 venku)
3 – Marek Radimský (1 + 2), Ondřej Vosický (2 + 1)
2 – Michal Douděra (2 + 0)
1 – Petr Eliáš, Martin Čácha a Jan Martinic (všichni 1 + 0)

ŽK: 4:2

Rozhodčí: Vít – Drábek, Čechlovský

Přihlížela velmi solidní návštěva – 404 diváci.

Ostatní výsledky a tabulka:https://vysledky.lidovky.cz/soutez2.php?id_soutez=13756

Foto Michal Jalovec a Radek Pivný