Boj o první místo zvládla naše juniorka excelentně! SK Újezd Praha 4 – FK Admira Praha B 0:4 (0:2)

Trenér naší juniorky Pavel Gregor říká pravdu. V Pražská teplárenská přeboru může opravdu každý tým porazit kohokoli. Před čtrnácti dny béčko padlo nečekaně na trávě posledního Zličína 2:4, v sobotu dopoledne o Dušičkách přejelo lídra tabulky a úřadujícího přeborníka Prahy 4:0. A to na jeho pověstné umělé trávě, kde letos na podzim zatím neukořistil žádný soupeř ani bodík a naposledy tam domácí přestříleli kvalitu z Třeboradic 5:0. Nebylo divu, však v Újezdě kopou takoví borci, jako gólman Daniel Bojčuk (dříve Liberec, Táborsko), Jan Jeřábek (dříve Vlašim a Louňovice v časech ČFL), Martin Daňhel (dříve Louňovice a Meteor), Jakub Běhounek (také Louňovice a Meteor) nebo náš bývalý kapitán Jakub Lupínek, který hrával v Kobylisích za A-tým i divizi.

Doma byli Újezdští jistě favority a určitě nečekali, že z důvěrně známé UMT odejdou s krutou prohrou. Jenže Admira B odehrála možná nejlepší mač letošního podzimu. A to, prosím, vlastními silami, bez jediné posily z A-týmu i bez Jakuba Panýrka, který je na podzim oporou mužstva!

Brankář Dominik Cingel s podporou obrany udržel čisté konto a na druhé straně Jakub Michálek nastřílel domácím hattrick. Platily na ně brejky a standardky, s nimiž si neporadili. Klobouček pro naši juniorku!

Ale pěkně popořadě.

První branka padla ve 26. minutě. Po dlouhém autu zprava nastala ve vápně Újezdu hlavičkovaná, kterou nejlépe vyřešil náš kapitán Daniel Šindelář. Hlavou totiž našel v šanci Viktora Zárubu, jenž nedal následnou bombou k tyči brankáři Bojčukovi pražádnou šanci – 0:1! Ještě do poločasu jsme skóre navýšili. Po přímém kopu zprava od lajny vytvořila ve 41. minutě naše ofenziva zmatek v domácí defenzivě a Michálkovi nedělalo potíž poměrně zblízka rozvlnit síť – 0:2. Za chvíli se šlo do kabin.

Ač trenér domácích Karel Jeřábek, který svého času působil i u nás, hlasitě hnal svůj tým do útoku, blýsklo se, zahřmělo a opravdu uhodilo na druhé straně. V 72. minutě po dlouhém autu do vápna Újezdu odkopl jeden z jeho obránců míč k Šindelářovi. Ten hrál velký mač! Dobře viděl Michálka zhruba na penaltě a vybídl ho ke skórování. Takže Kuba mezi dvěma stopery domácích vypálil a trefil – 0:3. A ještě to nemělo být všechno. V 76. minutě, po dlouhém odkopu od naší branky, přesprintoval Záruba domácího zadáka Václava Malčánka a zprava servíroval Michálkovi pamlsek v podobě možného hattricku. Kuba si ho vychutnal. Do prázdné branky završil excelentní výkon a výhru Admiry B – 0:4.

Skoro se chce říci – kdo neviděl, neuvěří…

Hodnocení trenéra Admiry B Pavla Gregora:

Se soupeřem, jako je Újezd P4, vede k úspěchu jen maximální výkon, absolutní nasazení a statečnost. Na specifickém hřišti, kde jsou svěřenci Karla Jeřábka dlouhodobě téměř neporazitelní, to platí dvojnásob. Je skvělé, že jsme v této zkoušce obstáli, a věřím, že zaslouženě vezeme tři body do Kobylis. To, jak kluci zvládli poměrně složitý taktický plán, který zahrnoval nejen herní věci, ale i bránění extrémně nebezpečných standardních situací, zaslouží obdiv. Chci jim všem poděkovat, i mým kolegům na lavičce a stejně tak všem lidem z Admiry, kteří vážili cestu na druhý konec Prahy a mysleli na nás. Máme nyní krásný víkend, ale v pondělí začínají opět všední dny a je jen na nás, zda pěkně rozehranou podzimní část dotáhneme úspěšně do konce… Nicméně, ještě jednou děkuji!

Rozhovor s Jakubem Michálkem na webu PFS:https://www.fotbalpraha.cz/clanek/8963-michalek-nasazel-ujezdu-praha-4-hattrick-chceme-vyhrat-prebor-rika

Za Admiru utkání odehráli: Cingel – Čížek, Škarda, Záruba, Michálek, Karvánek, Pelikán, Votlučka, Šindelář, Rudolf a Heinzel. Ve druhé půli si zahráli Horváth, po vážném zranění se vracející Křížek, Bílek, Jákl a Trnka.

Branky: Michálek 3, Záruba

ŽK: 1:1 (hráno překvapivě slušně z obou stran)

Rozhodčí: Šaróka – Bočok, Pytloun

V listopadovém nevlídnu sledovalo zápas asi 50 diváků.

Tabulka a ostatní výsledky: https://vysledky.lidovky.cz/soutez2.php?id_soutez=14002

Naši střelci: Michálek dostihl Panýrka!

8 – Michálek (4 doma + 4 venku), Panýrek (6 doma + 2 venku)

5 – Pelikán (3 + 2), Štefan (5 + 0)

3 – Pavlata (1 + 2)

2 – Záruba, Karvánek (oba 1 + 1), Jákl (2 + 0)

1 – Nessoumou (0 + 1), Douděra (1 + 0)