Cenné a vydřené těsné vítězství nás udrželo v čele tabulky! FK Admira Praha B – FK Viktoria Žižkov B 1:0 (0:0)

Možná si někteří říkali – když vyfasovalo béčko Viktorky před čtrnácti dny deset gólů v Třeboradicích a před týdnem sedmičku od Újezda nad Lesy, bude taky pro naši juniorku chutným soustem. Chyba lávky!

Na Žižkově zřejmě už prohry a nedůstojné nakládačky béčka začaly vyvolávat nervozitu (z přeboru sestupují čtyři poslední týmy!), a tak na kobyliskou UMT přijela Viktorka jen s pěti hráči, kteří byli na place při desetigólovém výprasku v Třeboradicích. Zato červenobílý žižkovský dres, který tolik miloval slavný Eman Habásko z románu Muži v ofsajdu, na Admiře obléklo pět profesionálů z druholigového kádru – brankář Pavel Soukup a hráči Egidio De Oliveira, Marek Opluštil, Igor Súkenník a Tadeáš Zeman.

Proti této posílené skvadře nastoupila kombinace našeho převažujícího mládí se zkušeností Daniela Šindeláře, Timothyho Pelikána či Jakuba Michálka.

Na naší nevelké umělce se v mléčné mlze hrál úporný, vyrovnaný mač, který mohla vyhrát jak Admira, tak Viktorka. Šance se urodily před oběma brankami, dobře chytali oba brankáři, solidně pracovala defenziva na obou stranách. Bohužel, už ve 14. minutě odkulhal ze hřiště zraněný admirák Viktor Záruba, kterého vynuceně střídal Jakub Štefan. Dalo se čekat, že duel může rozhodnout jediný gól. A k tomu taky došlo. Právě vystřídavší Štefan se prosadil po dlouhém autovém vhazování zprava důraznou střelou k levé tyči v 62. minutě a otevřel skóre – 1:0.

Viktorka pak zvýšila obrátky, ovšem Admira žižkovské kvalitě čelila bojovností a vůlí urvat velmi důležitou výhru. A dokázala to! Závěr mače naše rezerva odehrála zkušeně na půli soupeře, střelce branky vystřídal na závěr zadák Dominik Trnka a Admira B nepustila Žižkovské do nebezpečné pozice před brankářem Janem Šrámkem. Ten udržel nulu a zasluhuje jmenovité ocenění!

Když rozhodčí Andras odpískal konec, zavládla mezi našimi borci, trenéry, funkcionáři i nejvěrnějšími fanoušky možná ještě větší radost než před týdnem v Újezdě P4. Cenné a vydřené těsné vítězství nad nesnadným – a zklamaným – protivníkem nás udrželo v čele tabulky!

Za Admiru B utkání odehráli: Šrámek – Čížek, Škarda, Záruba (14. Štefan, 78. Trnka), Michálek, Karvánek (61. Pavlata), Pelikán, Votlučka, Šindelář (84. Jákl), Rudolf (51. Panýrek), Heinzel.

Rozhodčí: Andras – Polena, Vítek.

ŽK: 1:0 (Votlučka)

Šedesátka diváků si za svou přítomnost v nevlídném chladu a mlze také zasluhuje ocenění.

Tabulka a ostatní výsledky: https://vysledky.lidovky.cz/soutez2.php?id_soutez=14002

Naši střelci: Jakub Štefan si připsal už šestý „zářez“

8 – Michálek (4 doma + 4 venku), Panýrek (6 doma + 2 venku)

6 – Štefan (6 + 0)

5 – Pelikán (3 + 2)

3 – Pavlata (1 + 2)

2 – Záruba, Karvánek (oba 1 + 1), Jákl (2 + 0)

1 – Nessoumou (0 + 1), Douděra (1 + 0)

Hodnocení trenéra Admiry B Pavla Gregora:

Foto Michal Jalovec