Další vyrovnaný zápas, další prohra. Chyběl střelec… FK Admira Praha – AC Sparta Praha B 1:2 (1:1)

K poslednímu domácímu zápasu k nám přijel jeden z favoritů na postup do druhé ligy, rezerva pražské Sparty. Spolu s ní přicestovala do Kobylis i hustá mlha, která dopadala na hřiště a hlavně v prvním poločase vydatně zhoršovala viditelnost. I přes ni ale fanoušci sledovali atraktivní utkání s řadou šancí na obou stranách. Leč pro nás nakonec s nulovým ziskem, ač jsme Spartě byli vyrovnaným soupeřem.

Do první šance zápasu se drala Sparta, Ondřej Vosický situaci hasil na poslední chvíli žlutým faulem. Z následného přímého kopu poslal sparťanský Vojtěch Patrák míč pouze do zdi. Chvíli po něm pálil z úhlu nepřesně Lukáš Juliš. Po dvou sparťanských pokusech se ozvali i hráči v černobílém, konkrétně Jan Martinic a Martin Čácha mířili mimo tři tyče. Až ve 28. minutě udeřilo. Čácha prodloužil míč za sebe do vápna na rozběhnutého Jiřího Mošnu, který míč nádherně napálil z halfvoleje v plném běhu přesně k tyči – 1:0. Z vedení jsme se bohužel neradovali dlouho. Hned za minutu bylo srovnáno… Známý exligista Lukáš Vácha, kapitán hostů, přihrál na vápno svému jmenovci Julišovi, který se šikovně obtočil na vápně a vystřelil. Martin Jungr byl na střelu krátký – 1:1. V aktivním fotbale se pokračovalo i nadále, náš Michal Fric se rozutekl s míčem křížně přes hřiště a dostal se až do sparťanského vápna. Akci zakončil střelou, ta však nenašla cíl. Před poločasem dvakrát neúspěšně střílel Vácha, jednou jej vychytal Jungr a podruhé střílel zkušený záložník akrobaticky mimo. Náš brankář se zaskvěl i při ložence Patráka, jeho střelu z blízka vytáhl na roh. Na druhé straně kroutil míč na bránu z přímého kopu Čácha, ale střela nakonec přeletěla i břevno. Poločas tedy skončil smírně 1:1.

Druhý poločas začal také ve svižném tempu. Marek Radimský se po příhře Mošny hrnul do šance, ale z úhlu pálil vedle. V 54. minutě podnikli sparťané rychlý brejk po své levé straně vedoucí až do vápna, kde křídelní hráč vrátil míč šikovně pod sebe. Na penaltě číhal Vácha, jehož střelu vykopl na brankové čáře Mirek Horák, Juliš však byl u odraženého míče jako první a uklidil jej do sítě – 1:2. O čtyři minuty později mohlo být ještě hůře, Jungr se zaskvěl při dvou střelách sparťanů, načež musel Horák odkopávat míč do bezpečí. Po šedesáté minutě se však hra otočila a dominovat začali naši hráči. Osamocený Vosický hlavičkoval po rohu mimo, po kombinaci Mošny s Martinicem střílel druhý jmenovaný metr nad. V útočné patnáctiminutovce střílel i Radimský po Mošnově sklepnutí, ale opět nad. Po přihrávce Jana Martinice od levé lajny se dostal k zakončení střídající Marek Štefan, jenže ani jeho střela nenašla zařízení. Kolem brankáře Sparty B Jana Čtvrtečky bylo opravdu rušno, favorit byl zamáčknutý a valil se na něj útok za útokem. Bohužel většina admiráckých střel mířila těsně mimo branku, takže jsme ani kvality brankáře hostí moc neotestovali. V 72. minutě střílel opět z výborné pozice střídající Štefan – jak jinak než mimo. V pozdních minutách našel střelou branku další střídající hráč Michal Douděra, ovšem jeho střela doprostřed Čtvrtečku nezaskočila. A jelikož Sparta B už se k ničemu nedostala, utkání skončilo těsnou výhrou rezervy Letenských. Velká škoda, v neděli to na zisk minimálně bodu bylo. Žel, hodně nám opět chyběl střelec Zahálka, z tolika vypracovaných velkých šancí je jeden vstřelený gól málo.

V příštím kole jedeme na hřiště silného Písku, kde zakončíme podzimní část ČFL.

O.CH

Branky: 28´ Mošna – 29´ a 54´ Juliš.

Admira: Jungr – Herc, Hudec (46´ Eliáš), Vosický, Fric – Martinic (79´ Čížek) – Mošna, Horák, Čácha (60´ Douděra), Majer (60´ Štefan) – Radimský (73´ Pavlata).

ŽK: 5:2 (Vosický, Martinic, Mošna, Herc, Eliáš – Talovierov, Juliš).

V mlze husté tak, že by se dala krájet, přihlížela pěkná návštěva 525 diváků.

Naši střelci: Nulu z posledních tří zápasů protrhl Mošna

8 – Štěpán Zahálka (2 doma + 6 venku)

3 – Marek Radimský (1 + 2), Ondřej Vosický (2 + 1)

2 – Michal Douděra (2 + 0)

1 – Petr Eliáš, Martin Čácha, Jan Martinic a Jiří Mošna (všichni 1 + 0)

Ostatní výsledky a tabulka: https://vysledky.lidovky.cz/soutez2.php?id_soutez=13756

Hodnocení trenéra Admiry Františka Peřiny:

Rozhovor s Jiřím Mošnou po utkání Admira v. Sparta B 1-2:

https://www.fotbalpraha.cz/clanek/8977-zapas-se-spartou-je-nejvic-verili-jsme-do-posledni-vteriny-ze-vyrovname-rekl-strelec-admiry-mosna

Hodnocení trenéra Sparty B Václava Kotala: Z utkání proti Admiře nás může těšit jen a pouze zisk tří bodů, protože jsme se nedokázali vyrovnat s nadstandardním důrazem a nasazením soupeře. My jsme šli do zápasu s tím, že chceme hrát fotbal, a soupeř bojovat. S tím jsme měli problémy, protože jestli se soupeři nevyrovnáte bojovností, těžko ho přehrajete fotbalovostí na těžkém terénu, který na Admiře byl. Fotbalově se nám nedařilo a jediné, co nás tedy může těšit, je zisk tří bodů.“

Foto Michal Jalovec

  Za poskytnutí fotografií děkujeme redakci Sparta Forever.