Vítězíme v souboji béček a přezimujeme v čele tabulky! FK Admira Praha B – FK Motorlet Praha B 3:1 (1:0)

Tři podzimní zápasy, devět bodů, skóre 8:1. Taková je bilance naší juniorky z posledních tří utkání podzimní poloviny Pražská teplárenská přeboru. Všechna byla hrána na UMT nevelkých rozměrů a Admiře přinesla překvapivě stoprocentní zisk. Přesto si troufneme tvrdit, že i pro naše béčko je přírodní tráva prostě přírodní tráva.

Hosté z Jinonic souhlasili s tím, že druhý poločas sobotního mače 15. hracího kola se uskuteční už za umělého osvětlení, jehož intenzita není valná. Proto všechny fotografie zachycují dění před první půlí a během ní.

Motorlet B odvedl na Admiře kus poctivé fotbalové práce a naší rezervě dalo spoustu práce, než si připsala tři body a mohla si v kabině zakřičet: „Tak jsme první, no a co???“

Skóre otevřel ve 26. minutě Timothy Pelikán přesnou a stěží polapitelnou bombou po zemi k protilehlé tyči – 1:0.

Další branky padaly až pod svítícími reflektory. V 59. minutě fauloval v rohu velkého vápna jinonický Yervand Arzumanyan pronikajícího Jakuba Michálka a rozhodčí Bočok to viděl zblízka zřetelně – penalta. Z té Jakub Štefan zvýšil na 2:0. Hosty to však rozhodně nepoložilo. Dál hráli svou nepříjemnou hru a naše defenziva s ní měla nemálo starostí. V 85. minutě taky uhodilo, ze závaru před naším gólmanem Janem Šrámkem… Hostující Filip Zelenka protlačil kůži za brankovou čáru do sítě – 2:1. Od té chvíle čekalo admiráky ještě šest perných minut, kdy museli odolávat sílícímu jinonickému tlaku. V tom Motorletu napomáhal jeho brankář Patrik Velek, hrající v poli a zakládající ošemetné útoky. Už v nastaveném čase se to ale Jinonickým nevyplatilo. Gólman byl opět nějakých třicet metrů před svou svatyní, když se k míči na vlastní polovině dostal neobsazený admirák Dominik Trnka. Od půlicí čáry poslal míč kolem bezmocného brankáře neomylně potřetí do Velkovy sítě a bylo hotovo – 3:1.

Něco hodně nečekaného se stalo pravdou – Admira B vede po podzimu 2019 přeborovou tabulku.

Hodnocení trenéra Admiry B Pavla Gregora

Rozhovor s kapitánem Danem Šindelářem na webu PFS:
https://www.fotbalpraha.cz/clanek/8987-admira-b-prezimuje-prvni-stali-se-z-nas-dravci-na-jare-muzeme-byt-jeste-silnejsi-rika-kapitan-sindelar

Za náš tým mač odehráli: Jan Šrámek – Adam Čížek (zřejmě nejlepší hráč na place), Dominik Škarda, Daniel Křížek, Jakub Michálek (88. Vojtěch Procházka), Jakub Panýrek (75. Adam Jákl), Vojtěch Karvánek (54. Viktor Záruba), Timothy Pelikán, Daniel Šindelář (78. David Bílek), Jakub Štefan (63. Dominik Trnka) a Matyáš Heinzel.

Branky: Pelikán, Štefan z pen., Trnka – Zelenka.

ŽK: 2:2

Rozhodčí: Bočok – Chustecki, Tvrz.

Podle zápisu o utkání bylo přítomno 50 diváků.

Tabulka a ostatní výsledky: https://vysledky.lidovky.cz/soutez2.php?id_soutez=14002

Naši střelci: První gól Trnky byl zároveň poslední podzimní

8 – Michálek (4 doma + 4 venku), Panýrek (6 doma + 2 venku)

7 – Štefan (7 + 0)

6 – Pelikán (6 + 2)

3 – Pavlata (1 + 2)

2 – Záruba, Karvánek (oba 1 + 1), Jákl (2 + 0)

1 – Nessoumou (0 + 1), Trnka, Douděra (oba 1 + 0)

Foto Aleš Pivoda