Bod z jihu Čech možná teprve doceníme časem FC Písek – FK Admira Praha 1:1 (0:1), penalty 4:2

Na jih Čech zajížděl náš tým s respektem a taky s obavami. Písek totiž doma sice v úvodu sezony prohrál těsně s Domažlicemi, ale pak už jen vyhrával a to vždy s čistým kontem brankáře! Navíc naši klíčoví hráči Jan Martinic, Jiří Mošna a Štěpán Zahálka nastupovali se zdravotními obtížemi. Zápas taky ani jeden z nich nedohrál – všichni byli střídáni. Bod z jižních Čech má tedy svou cenu a je škoda, že jsme po Štěchovicích opět prohráli penaltový rozstřel. Body mohly být dva…

Úvodní dvacetiminutovka patřila podle očekávání domácím, avšak našeho brankáře Martina Jungra v podstatě neohrozili. To Štěpán Zahálka ve 13. minutě málem otevřel skóre, ale ze sóla trefil pouze nohu brankáře Písku Jana Satrapy. Po dvaceti minutách se hra vyrovnala a ve 38. minutě se přece jen Zahálka trefil k levé tyči – 0:1. Předcházelo tomu zaváhání domácího Antonína Presla, který smolně zavrávoral a ztratil míč. Byl to teprve druhý gól, který Písečtí na podzim doma dostali.

Ve druhém poločase si domácí podle očekávání a přání diváků vynutili převahu a vytvářeli nekompromisní tlak na naši branku. Odolávali jsme až do 74. minuty, kdy Martin Held po rohovém kopu a zaváhání naší defenzivy skóre srovnal – 1:1. Jihočeši chtěli stůj co stůj poslední zápas podzimu před svým publikem vyhrát, a když se jim nedařilo vstřelit druhou branku, znervózněli. Výsledkem bylo jiskření na trávníku, které kulminovalo v 84. minutě strkanicí píseckého Tomáše Valenty a Míry Horáka v černobílém dresu Admiry. Nápor Písku vrcholil a už v nastaveném čase zahrávali žlutomodří přímý kop z hranice velkého vápna. Naštěstí jsme ho přežili a šlo se na penalty.

Domácí v nich byli úspěšnější, jen Held pálil nad. Bohužel Martina Čáchu vychytal brankář Satrapa a Marek Radimský poslal míč nad břevno. Václav Hrachovec pak přesným zakončením potvrdil bod pro Jihočechy navíc – 4:2.

Hodnocení trenéra Admiry Františka Peřiny

Milan Nousek ml., trenér FC Písek, řekl: „Přetrvávají smíšené pocity. Prvních dvacet minut jsme dominovali, ale nevytvořili si žádnou situaci, z níž bychom mohli skórovat. Vedení získal soupeř. Po změně stran se trochu vytratil systém ze hry, ale převaha byla na naší straně. Nakonec jsme zaslouženě získali bod navíc. Hrálo se na těžkém, mazlavém terénu, musím však říct, že někteří hráči neměli dobře zvolenou obuv.“

Admira: Martin Jungr – Ondřej Herc, Bohumil Hudec, Ondřej Vosický, Michal Fric – Jan Martinic (22. Martin Čácha) – Jiří Mošna (56. Petr Eliáš), Miroslav Horák, Michal Douděra (89. Adam Čížek), Tomáš Majer (72. Jakub Štefan) – Štěpán Zahálka (79. Marek Radimský).

Góly: 74. M. Held – 38. Zahálka.

Rozhodčí: Nejedlo – Radina, Hádek.

ŽK: 3:3 (84. Valenta, 86. Sajtl, 90. Běloušek – 20. Mošna, 58. Hudec, 84. Horák).

Přihlížela pěkná návštěva 335 diváků. Nechyběla ani skupinka našich vlajkonošů, kterým děkujeme za účast a hlasitou podporu.

S využitím informací serveru www.jihoceskyfotbal.cz připravil –api-

Naši střelci: Zahálka se vrátil na plac a dal gól

9 – Štěpán Zahálka (2 doma + 7 venku)

3 – Marek Radimský (1 + 2), Ondřej Vosický (2 + 1)

2 – Michal Douděra (2 + 0)

1 – Petr Eliáš, Martin Čácha, Jan Martinic a Jiří Mošna (všichni 1 + 0)

Ostatní výsledky a tabulka: https://vysledky.lidovky.cz/soutez2.php?id_soutez=13756

Foto Radek Pivný