FC Sellier & Bellot Vlašim – FK Admira Praha 2:1 (1:0)

Na UMT ve městě pod Blaníkem, kde jsou doma druholigoví fotbalisté řečení „blaničtí rytíři“, jsme s nimi v dešti sehráli zajímavý přípravný mač. Výsledek je solidní, když si připomeneme, že Vlašim nedávno rozstřílela našeho soupeře z ČFL, jihočeský FC Písek 10:0!

Průběh utkání podle serveru onlajny.com:

13. min. Po rychle rozehraném autu se do první šance dostal vlašimský Bulíř, ale jeho hlavička mířila těsně vedle!

26. min. Fotr vyslal do vápna Jandu, který obešel brankáře Kellera, jenž domácího záložníka fauloval.

27. min. Fotr z penalty otevřel skóre – 1:0.

32. min. Po hezké vlašimské kombinaci Janušky s Jandou trefil Fotr břevno!

60. min. Domácí Plachý rozehrál rohový kop a ve vápně si na tento centr počíhal Broukal – 2:0.

70. min. Sražená střela Kureka zpoza vápna skončila v síti – 2:1.

V 87. min. vychytal domácí gólman Bačkovský našeho Kureka v jasné šanci – mohli jsme zpod Blaníka odjet i s plichtou!

FC Sellier & Bellot Vlašim: Bačkovský – Kadlec J., Štochl, Breda, Kadlec Mi. (41. Hašek) – Janda, Dias, Januška, Fotr, Bulíř, Broukal. Náhradníci: Hašek, Vrána, Svoboda, Jankele, Plachý, Dohnalík, Vondra, Komárek, Sváta.

FK Admira Praha: Keller – Herc, Fric, Mošna, Kurek, Křížek, Čížek, Zahálka, Radimský, Horák, Pelikán. Náhradníci: Jungr, Douděra, Záruba, Čácha, Majer, Pavlata.

Trenér Admiry František Peřina zhodnotil utkání takto: „Průběh utkání byl jiný než výsledek, ten je pro nás lichotivý. Řekl bych, že na šance domácí v první půli vyhráli tak 4:0, po přestávce, kdy poslali na hřiště druhou jedenáctku, asi 4:2. Hráli profi fotbal a na nás to bylo hodně rychlé. Spokojen jsem byl s tím, že jsme i tak podali výborný výkon a Vlašimským jsme stačili po kondiční stránce. Chvíli před koncem se nepískal faul na Kureka, který už šel sám na branku, a po chvilce stejný hráč málem vyrovnal. Konečky prstů ho ale vychytal domácí brankář. Nerozhodný výsledek by si však výborní domácí nezasloužili. Celkově to pro nás byl hodně cenný zápas, ve kterém jsme zahráli dobře. Líbil se mi brankář Keller, který je u nás na zkoušce.“

Oceňme skupinku šesti FANS, kteří i v dešti povzbuzovali Admiru po celých devadesát minut. Zvlášť pak si pochvalu zaslouží náš věrný příznivec Pavel Šindelka, který pod Blaník přijel až od Třeboně

-api-

A utkání ještě pohledem soupeře:
https://www.fcsbvlasim.cz/vitezstvi-i-v-druhem-pripravnem-utkani/

Foto Radek Pivný