FK Meteor Praha VIII – Admira Praha 1:3 (1:2)

Kdykoli se hraje proti Meteoru, pokaždé je to sousedské derby a výhra pokaždé hodně potěší. V sobotu 25. ledna jsme na UMT v Bedřichovské ulici vyhráli, a to zaslouženě. Jen je třeba pořád mít na paměti, že zatím jde jen o přípravu.

Zápas začal naším mohutným tlakem a hned v úvodu jsme neproměnili dvě tutovky. Domácí podržel pozorný gólman. Naopak Meteor se dostal ve 14. minutě podruhé (!) před naši branku a už vedl. Branku vstřelil Kostka – 1:0. To domácí povzbudilo a hru vyrovnali. Ve 28. minutě jsme však skóre srovnali. Radimský našel zleva před brankou Zahálku a ten se nemýlil – 1:1. Už ve 30. minutě jsme šli do vedení. Opět náš útok po levém křídle, centr před branku a tam se pod břevno trefil Herc – 1:2. Ve 42. minutě mohli Libeňští vyrovnat, táhlá střela z úhlu ale našla jen protilehlou tyč naší branky, kterou hájil gólman Vondrka.

Po přestávce jsme hned ve 47. minutě nastřelili tyč pro změnu my, ovšem skóre se neměnilo. V dalším vyrovnaném průběhu druhé půle se blýskli dobrými zákroky oba brankáři – na naší straně střídající Šrámek. V 81. minutě kopali domácí trestný kop a následná hlavička skončila těsně nad Šrámkovým břevnem. Z protiútoku jsme skórovali my. Záruba trefil tyč a z následného závaru upravil hlavou na 1:3 Radimský. Ještě v 86. minutě měli šanci na snížení zelenobílí z Libně, Šrámek ale vytáhl z brankářského rejstříku bravurní zákrok.

Utkání řídil sudí Gunitš.

Admira: Vondrka – Herc, Čížek, Vosický, Fric – Martinic – Majer, Záruba, Douděra, Zahálka – Radimský. Ve druhé půli si zahráli brankář Šrámek a v poli Křížek, Pelikán, Horák, Vyskočil, Kurek, Čácha a Pavlata.

Trenér Admiry František Peřina viděl utkání takto: „Typický přípravný zápas. Na to, že hráči jsou v maximální zátěži, hra vypadala dobře, i když byla znát únava. Tohle období se už ale chýlí ke konci. Hlavně v první půli jsme viděli na naší straně některé dobré věci, dobrá však nebyla kvalita v zakončení. Projevila se naše fyzická převaha a bylo znát, že kluci se chtějí poprat o místo v sestavě. Meteor hrozil hlavně rychlými brejky. Výhra těší, ale přijdou náročnější zápasy.“