SK Sparta Kutná Hora – FK Admira Praha 1:4 (1:1)

Sobotní dopolední příprava v Kutné Hoře přinesla hned zpočátku dvě zjištění. Jednak svítilo a hřálo sluníčko, takže bylo to pravé fotbalové počasí. Jednak nás zklamala kutnohorská umělka. Pouze v obou pokutových územích měla odpovídající povrch, jinak byla nerovná a míč na ní poskakoval „hop a skok“…

A co bylo na té umělce k vidění? Úvodní mírná převaha Admiry, která ale nevedla k žádnému ohrožení branky, již hájil brankář Sparty Malý. Zahřmělo až ve 25. minutě, kdy Kurek zprava vybojoval autové vhazování, po němž se Fric ocitl zcela sám před gólmanem Kutné Hory a nezaváhal – k pravé tyči otevřel skóre na 0:1.

Kutná Hora ale nehrála špatně, v obraně ji držel hlavně holohlavý Cimr, vizáží a postavou nápadně připomínající bývalého reprezentanta Karla Radu. Ve 33. a pak ve 35. minutě spálili domácí své dvě nadějné šance. A ve 39. minutě poslal právě Cimr do sóla spoluhráče Hradílka v situaci, kdy naši zadáci zaujali nehybný postoj vojáků Hradní stráže. Hradílek pak v hokejovém brejku nadvakrát překonal Kellera v naší brance – 1:1.

O přestávce nastalo na obou stranách mohutné střídání a projevilo se, že náš kádr bude zřejmě kvalitnější než ten kutnohorský. Ve druhé půli jsme totiž ovládli hru a Středočeši neměli vpředu už vlastně nic, co by stálo za zmínku. Admira přitom tlačila a rodily se šance. Hned ve 48. minutě Křížek sám před vystřídavším gólmanem Jeřábkem pálil bohužel obrácenou falší, takže se míč vytočil půl metru vedle levé tyče. V 53. minutě už byl stav 1:2. To Pavlata nadvakrát (napřed tyč, pak gól) získal Admiře vedení. V 57. minutě poslal Záruba dlouhým autovým vhazováním do sóla opět Pavlatu, ten ve sprinterském duelu dlouhánů porazil Cimra a zakončil přesně – 1:3. V 62. minutě Jeřábek vyrazil Panýrkovu jedovku na rohový kop. Z něj hlavičkoval pod břevno Vosický – 1:4. A ještě v 71. minutě vychytal kutnohorský brankář v dobré šanci Douděru. Dohrávalo už se v oboustranném poklidu.

Admira: Keller – Herc, Vyskočil, Vosický, Fric – Martinic – Eliáš, Kurek, Čácha, Douděra – Radimský.

Ve druhé půli chytal Jungr a hráli Pelikán, Pavlata, Panýrek, Křížek, Čížek, Horák, Záruba.

Zápas pískal rozhodčí Václav Pudil z Kutné Hory. Sledovalo ho asi padesát diváků, z toho přesně šest těch největších fandů Admiry.

Přes výrazné vítězství nebyl trenér Admiry František Peřina spokojen: „Povrch hřiště byl zklamáním, a to už poněkolikáté. Do budoucna se budeme muset v přípravě víc zaměřit na to, jakou umělku sjednaní soupeři mají. Kvalita naší hry té kutnohorské UMT odpovídala, což pro mě bylo rozčarováním. V první půli jsme nestačili důrazu Kutné Hory v osobních soubojích. Ve druhé půli jsme zlepšili pohyb, byly tam i náznaky kombinace, ovšem jinak – samý souboj a hra plakala. Výhra potěšila, ale jinak nám tohle utkání skoro nic nepřineslo.“

A ještě referát kutnohorského zpravodajského portálu svoboda.info:

http://www.svoboda.info/sport/fotbal/po-dlouhem-zraneni-zasahl-do-zapasu-kutne-hory-znovu-marek-wolf/

Foto Aleš Pivoda