FK Admira Praha – FC Rokycany 7:3 (6:0)

Zápas se hrál na perfektní UMT patřící AFK Slavoj Podolí. Kdo přišel o chviličku později, neviděl v krásném, slunném odpoledni úvodní gól Admiry, který v 1. minutě zaznamenal Zahálka. V 8. minutě Panýrek zblízka zvýšil na 2:0 a v 15. minutě Záruba přehodil gólmana hostí – 3:0. V těchto fázích se zřetelně ukazoval rozdíl mezi ČFL a divizí, kterou hraje FC Rokycany. Po dvaceti minutách hosté vyrovnali opticky hru, ale gól vstřelila ve 23. minutě Admira. Pěkná kombinace zprava vyvrcholila chladnokrevným zakončením Panýrka – 4:0. V této fázi obrana Rokycan doslova hořela. Až ve 36. minutě trefili Západočeši poprvé branku a pozdravili tak našeho gólmana Kellera. Za dvě minuty přestřelil Douděra rokycanskou svatyni snad z pěti metrů a ve 39. minutě Admira šikovně zakombinovala po levé straně a Fric k tyči zvýšil skóre – 5:0. Dvě minuty před poločasovou přestávkou po ruce jednoho z hráčů FCR ve vápně se z penalty přesně k tyči trefil Zahálka – 6:0.

Do druhé půle snad přišla na hřiště jiná Admira a jiné Rokycany. Ty nakonec druhý poločas vyhrály poměrem 3:1, což pro střídající admiráky rozhodně není dobré vysvědčení. Západočeši byli opticky lepší, víc se hrálo na naši branku, kterou hájil od 46. minuty Vondrka a v 69. minutě jsme dostali gól. To se Řezáč prosadil mezi třemi admiráckými zadáky a zblízka skóroval – 6:1. Hosté dostali chuť, v 73. minutě po školácké ztrátě míče v naší záloze postupoval Černý sám na Vondrku a prostřelil ho – 6:2. V 79. minutě sice Čácha tenisovým lobem stanovil skóre na 7:2, ale lepší byli dál Západočeši. V 81. minutě jejich hráč napodobil Douděru a přestřelil břevno naší branky z malého vápna. Za pět minut pálil Čácha z nadějného přímého kopu bohužel jen do zdi. Škoda že už nebyl na place Zahálka… A ještě to nebylo všechno, protože v 87. minutě přišel rokycanský útok po pravé straně a Glazer napsal gólovou tečku – 7:3.

První půle nás díky hře Admiry nadchla, druhá prostě zklamala.

Admira: Keller – Herc, Vyskočil, Vosický, Fric – Martinic, Horák – Panýrek, Zahálka, Douděra – Záruba.

Ve druhé půli chytal Vondrka a hráli Štefan, Čížek, Křížek, Pavlata, Eliáš, Čácha a Radimský.

Utkání pískal sudí Julius Šaróka z Prahy. Podívat se přišlo na třicet zvědavých fanoušků.

Hodnocení trenéra Admiry Františka Peřiny: „Výborný výkon v první půli, byl tam pohyb, kombinace, náběhy. Několik šancí jsme ještě neproměnili. Do druhé půle jsme vystřídali brankáře a sedm hráčů. Za stavu 6:0 se ta hladovost vytrácí a my jsme ztratili střed hřiště. Viděli jsme naše špatné zachycování náběhů soupeře, otvírali jsme prostory v obraně a třikrát jsme z toho inkasovali. Sami jsme měli, oproti první půli, jen dva nadějné šance. Hráči, kteří přišli do druhého poločasu, by se nad sebou měli zamyslet… Pokud jde o chybějící kluky, Majer je ještě stále se Spartou, kde působí jako kustod, v cizině, Kurek měl volno a doléčující se Mošna zatím zápasy na umělkách vynechává.“

-api-

Foto Aleš Pivoda