FK Admira Praha – FK Neratovice-Byškovice 7:1 (3:1)

Další přípravné utkání, tentokrát na kvalitní UMT v Satalicích, Admira, hrající bez pracovně zaneprázdněného kapitána Martinice, zcela ovládla. Nastřílela divizním Středočechům sedm branek. První vstřelil v 15. minutě Kurek netradičně hlavou po rohovém kopu zleva – 1:0. Na levé straně začal ve 35. minutě náš útok, který gólově zakončil zblízka Záruba – 2:0. Z protiútoku ovšem neratovický Kozák po samostatné akci prostřelil našeho brankáře Jungra – 2:1. Ve 39. minutě našel Zahálka -zase zleva – ve vápně neobsazeného Kureka – 3:1. Tím byl gólový účet první půle završen.Na neproměněné brankové šance byl přitom poměr vcelku vyrovnaný. Ve 21. minutě sudí Zdeněk Štípek patrně odpustil Neratovicím penaltu za faul na Kureka. Co spálil ve 34. minutě Středočech Bucha, to se jen tak nevidí!
Ve druhé půli se patnáct minut hrálo spíše na naší půli. Pak Admira šlápla do pedálů a soupeř nestačil. V 60. minutě po útoku zleva zcela volný Radimský s přehledem zvýšil na 4:1. O minutu později Vyskočil prokličkoval středočeskou obranou a upravil na 5:1. O tom, že poslechnout trenéra se vyplácí, se přesvědčili admiráci v 74. minutě. Čácha zahrával zleva z úhlu přímý kop a František Peřina křikl:  „Panda!“ Čácha tedy poslal míč místo do vápna na zcela volného Panýrka před pokutovým územím, který ostrou střelou k tyči z 20 metrů skóroval – 6:1. Výčet branek zakončil v 83. minutě po faulu na Radimského ze signálu na oblouku před vápnem právě Čácha – k tyči 7:1.
Neratovičtí mohli poděkovat svému brankáři Gabrielovi, ten pochytal tutové gólové střely Radimského a Eliáše, prvně jmenovanému dokonce chytil penaltu nařízenou po faulu hostujícího Tampíra na pronikajícího Douděru.
Jakýkoli náznak šance Neratovic ve druhé půli v novinářském bloku zaznamenán není.
Admira: Jungr – Herc, Vyskočil, Vosický, Čížek – Zahálka, Horák – Kurek, Mošna, Douděra – Záruba.Ve druhé půli chytal Keller a hráli Majer, Radimský, Eliáš, Čácha, Štefan a Panýrek.
Trenér Admiry František Peřina po zápase řekl: „Tentokrát jsem spokojen s tím, že jsme s divizním týmem sehráli dva vyrovnanější poločasy. Ten druhý byl z naší strany lepší. Dokud soupeř vydržel běhat, držel s námi krok. Postupně se pak projevovala naše fyzická i technická převaha. Byli jsme dostatečně produktivní a výsledek 7:1 odpovídá nakonec průběhu hry.“

Mělnický deník o utkání Admira – Neratovice 7:1, čtěte zde:

https://melnicky.denik.cz/fotbal-divize/tretiligista-vyrazne-nad-sily-neratovic-libis-probudil-inkasovany-gol-20200217.html

Foto Aleš Pivoda

Foto Radek Pivný