Slavoj Vyšehrad B – Admira Praha 2:5 (2:3)

Původně jsme měli hrát přípravný mač s druholigovým A-týmem Vyšehradu. Ten si nakonec trochu nečekaně pozval Motorlet, a tak jsme se utkali s posíleným přeborovým B-mužstvem Vyšehradu. Zápas se hrál v sobotu 22. února 2020 na Vyšehradě a juniorka šemíků podlehla 2:5, přičemž do sítě Admiry se trefili dva hráči z kádru A-mužstva Libor Drozda a Adam Alexandr.

Dres Vyšehradu oblékli poprvé dva noví hráči: stoper  a záložník.

Admiře chyběli Zahálka, Kurek, Mošna a Eliáš.

Hned z první střely zápasu vzešel gól: v 7. min. se trefa Radimského odrazila od tyče do brány – 0:1. O pět minut později ale Šídlo trefil před vápnem hostí ruku jednoho z protihráčů. Alexandr krásnou střelou z trestného kopu trefil břevno, k míči se dostal hlavičkující Procházka, ale gólman Admiry Keller stihl ještě vyrazit. S razantní dorážkou Drozdy už nemohl dělat nic – 1:1!

V 17. min. mohl poslat domácí tým do vedení F. Babka, ale trefil jen protihráče. Po necelé půlhodině hry se to ale i tak podařilo. Ve 28. min. převzal míč od Procházky Alexandr, předvedl krásnou samostatnou akci na levé straně hřiště a zakončil přesně k tyči – 2:1! Byla to pohledná akce…

Admira během tří minut, mezi 34. min. a 37. min., otočila skóre dvěma góly dobře hrajícího Panýrka z 2:1 na 2:3, a tak skončil i první poločas.

Po obrátce v 57. min. zahodil čistou šanci náš Douděra, který pak ještě o sedm minut později trefil tyč Dočekalovy brány. V 81. min. se Douděra přece jen radoval, když utekl a prostřelil Dočekala – 2:4. Minutu před koncem uzavřel Radimský na 2:5.

Admira: Keller – Herc, Vosický, Vyskočil, Fric – Horák, Martinic – Majer, Čácha, Panýrek – Radimský. Střídali – v brance Jungr, v poli Douděra, Štefan, Čížek, Záruba.

Branky: 13. Drozda, 28. Alexandr – 7. a 89. Radimský, 34. a 37. Panýrek, 81. Douděra.

Střely na branku: 5:11. Střely mimo: 5:2. Soupeřem zblokované střely: 1:3. Rohy: 0:4. Ofsajdy: 1:1. Rozhodčí: Popelka – Hlaváč, Pytloun.

ŽK: Šídlo – Martinic.

Diváků: 45

„Naše příprava byla tak trochu znehodnocena, počítali jsme s utkáním proti druholigovému soupeři. Béčko Vyšehradu nastoupilo aspoň s šesti hráči širšího kádru A-mužstva,“ hodnotil utkání náš trenér František Peřina. „V první půli nás soupeř i tak chvílemi přehrával a v naší obraně se opět, podobně jako před týdnem proti Neratovicím, objevila okénka, která mě trochu lekají. Z jedné chyby jsme taky dostali gól a Vyšehradu jsme dopřáli ještě tři šance, které neproměnil. Celkově byla první půle hodně vyrovnaná. Do druhé půle Vyšehrad poslal na hřiště klasické béčko, my jsme také prostřídali. Pak už jsme měli výraznou převahu, nastřelili jsme břevno a tři tyče, výsledek mohl být ještě výraznější,“ dodal trenér.

S využitím informací z webu FC Slavoj Vyšehrad připravil

– api-

Foto: Radek Pivný