SK Slavia Praha B – FK Admira Praha 1 : 1 (0:1) PK 5:4

Jestliže jsme v prvním podzimním utkání ČFL na našem stadionu hráli proti hráčům Slavie, kteří se pak proslavili v Poháru mistrů, tak tentokrát proti nám trenér domácích Hyský vyslal mladíky,  které  však můžeme brzy najít  v sestavách  prvoligových týmů nejen Slavie. Domácí mužstvo  na UMT v Xaverově mělo od počátku mírnou převahu, ale první nebezpečnou akci zaznamenal náš hráč Panýrek, jehož střelu jen s námahou vyrazil brankář Markovič. Pak však úřadovali domácí a jen břevno nás zachránilo od první branky. Nakonec však poločas skončil našim vítězstvím, když Horák krásně kopnul roh a hlavička Zahálky byla nechytatelná.

Ve druhém  poločase domácí zvyšovali tlak, kterému jsme se úspěšně bránili až do 58 minuty, když se podařilo z blízka skórovat Silvovi Estevam Aguiarovi a stav se vyrovnal na 1:1. Poté nás opět domácí svírali na naši polovině, přesto jsme tlaku úspěšně odolávali, což nakonec nervově neunesl kapitán domácí Slavia Tomáš Vlček, který uhodil loktem mimo míč našeho Vosického, což pozorný  rozhodčí  Severýn viděl a Vlčka odměnil červenou kartou. Domácí však i v deseti byli stále v tlaku, kterému jsme  však nakonec úspěšně odolali a tak si ze Slavie odvážíme bod po remíze 1:1.

Bohužel při penaltovém rozstřelu jsme opět, jakož již po několikáté zase byli druzí, když po úspěšně proměněných penaltách  Zahálky, Frice, Štefana a Horáka neuspěl náš Kurek.

 Sestava : Keller – Herc, Horák, Vosický, Fric, Čížek, Martinic (88 Štefan), Panýrek, Záruba (69 Čácha), Douděra (55 Kurek), Zahálka.

Ča

Rozhovor se Štěpánem Zahálkou po utkání na webu PFS: https://www.fotbalpraha.cz/clanek/9115-admira-se-v-pocernicich-svezla-na-slavistickem-kolotoci-diky-zahalkovi-ale-brala-bod

Foto Radek Pivný

Foto a video Michal Jalovec