Z naší klubové historie: Tři pohárové úspěchy

FK Admira Praha - FK Sokolov 1:0 pen.

V Kobylisích padla slavná Viktorka Plzeň!

*V roce 1995 tehdy divizní Admira/Slavoj v 1. kole Poháru ČMFS na vlastním hřišti vyřadila třetiligový Baník Most po remíze 1:1 a penaltovém rozstřelu 4:2.

*Ve 2. kole náš tým doma porazil druholigové Ústí nad Labem 2:1.

*A pak to přišlo! Ve 3. kole jsme hostili do třetice soupeře z vyšší soutěže. Tentokrát dokonce prvoligovou Viktorii Plzeň vedenou známým trenérem Jaroslavem Hřebíkem (dnes působí ve Spartě)! Admira 27. září 1995 Plzeňáky v nevlídném podzimním počasí vyprovodila z Poháru ČMFS výsledkem 2:1 (naše branky stříleli Sluka a Chalupník). „Nemám vás rád!“ culil se po utkání Jaroslav Hřebík trochu kysele… To byla v Kobylisích veliká sláva!

*Až ve 4. kole nás vyřadil prvoligový Jablonec, kterému jsme doma podlehli 0:4.

… a padla tu i prvoligová Viktorka Žižkov!

Na podzim 1998 se Kobylisy dočkaly dalšího pohárového úspěchu.

*V 1. kole vyhrála třetiligová Admira/Slavoj snadno 4:0 nad Motorletem.

*Ve 2. kole přijela do Kobylis tehdy prvoligová Viktorka Žižkov se slovenským trenérem Julou Bielikem, bývalou oporou Sparty. Ten Admiru možná trochu podcenil a místo gólmana Petra Kouby postavil druhého brankáře Jiřího Kobra. A neudělal dobře, viktoriáni se trefili dvakrát, admiráci však Kobra překonali třikrát… Utkání se hrálo za slunného podvečera ve středu 9. září 1998 a náš tým vyhrál 3:2 (naše branky stříleli Filinger 2 a Vopat z penalty).

*Ve 3. kole pak Admira doma čestně prohrála po velmi dobrém výkonu na blátě s prvoligovým Brnem 1:3.

S prázdnou odjel i druholigový Baník Sokolov!

*Po 1. kole Poháru České pošty, kdy jsme udolali vokovickou Aritmu na jejím hřišti 2:1, přišel zápas s mnohem těžším protivníkem – druholigovým Baníkem Sokolov!

*Na tribunách se za letního počasí dne 14. srpna 2014 sešlo 210 diváků, kteří se těšili na dobrý fotbal se zajímavými jmény v sestavách. Nakonec branka nepadla, utkání skončilo 0:0 a na řadu přišly penalty.

Sérii zahajovala Admira a první šel k brance Vosický, který s přehledem proměnil – 1:0. Následovaný Kobylíkem (1:1) a Majerem (2:1), taktéž úspěšnými exekutory. Na řadu pak přišel Západočech Hochman, kterému pokus Pávek kryl. Ve třetí sérii byli úspěšní oba exekutoři – náš Mošna (3:1) i sokolovský Červenka (3:2). V té další selhal Čmejla a kapitán hostů Vrtělka mohl vrátit Baník do hry, jenže jeho „panenkovský dloubák“ skončil nad. Rozhodnout tak mohl slávista Liška v našem dresu, ale sokolovský gólman Dvořák jeho střelu k tyči chytil. Skóre potom srovnal Čada – 3:3. Následovala dlouhá série 11 úspěšných kopů, až přišla na řadu 17. série. V ní penaltu proměnil náš Čmejla a napravil tak své zaváhání z prvního pokusu – 15:14. A když pak Dvořákovu penaltu Pávek vyrazil, propukla v Kobylisích velká postupová radost!

Až ve 3. kole Admiru zastavil tehdy prvoligový FC Hradec Králové! Hrálo se v úterý 9. září 2014 a zápas skončil plichtou 1:1. Votroci vedli gólem stopera Plašila, který se trefil hlavičkou, za Admiru vyrovnal nechytatelnou bombou do šibenice Čmejla. Bohužel – tentokrát nás penaltový rozstřel dál neposunul. Prohráli jsme ho 3:4, když rozhodující střelu poslal za záda našeho brankáře Pávka Východočech Dvořák. Tím hosté postoupili do osmifinále.

I tak bylo naše tažení pohárem úspěšné a patří k nezapomenutelným momentům historie kobyliského fotbalu.

-api-

Admirácká radost po vyřazení druholigového Sokolova stála za to!

Foto: Svatopluk Sammler