Smutná a jen těžko přijatelná zpráva

zasáhla ve čtvrtek 4. června 2020 veškerou admiráckou veřejnost. Po nepříliš dlouho trvající nemoci nás navždy opustil emeritní sekretář a nezapomenutelná postava kobyliského, ale vlastně i celého pražského fotbalu,

pan Josef Vavruška.

Rodák z Jičínska, ale už dlouhá desetiletí pražský patriot odešel v požehnaném věku 92 let. Celé půlstoletí fungování našeho klubu, ať nesl název Dynamo Kobylisy, Admira Praha 8, FK Admira/Slavoj či nyní FK Admira Praha, bude v historii spojeno se jménem a působením pana Vavrušky. Už za jeho života byla tribuna na stadionu nazvána po právu jeho jménem. Vždyť po léta platilo: jakmile po Praze zaznělo jméno Vavruška, druhým dechem se dodávalo – Admira.

Zdá se to skoro neuvěřitelné, ale v neděli 31. května jsem s ním mluvil telefonicky. Zajímal se opravdu živě o nejbližší zápas našeho A-týmu, hlas zněl až překvapivě optimisticky. Ba měl jsem pocit, že se náš pan emeritní sekretář na sobotní mač s Loko Vltavínem, první po odeznění pandemie Covid-19, osobně chystá. Bohužel, už nepřijde a na své tribuně mezi fanoušky už nikdy neusedne.

Před zmíněným zápasem uctíme památku pana Josefa Vavrušky minutou ticha.

Rodina dosud nestanovila den, čas a místo pohřbu svého tatínka, dědečka a tchána. Jakmile se je na Admiře dozvíme, budeme neprodleně fotbalovou veřejnost informovat.

Aleš Pivoda, mediální pracovník FK Admira Praha