FK Admira Praha – FK Dukla Praha B 4:1 (2:1)

Přátelské utkání dvou účastníků ČFL vyznělo jasně v náš prospěch. Aspoň co do výsledku. Ve hře jsme byli o něco lepší a zvítězili jsme po zásluze. Přitom Dukla B si dosud po koronavirové přestávce vedla znamenitě. Porazila Vyšehrad B 3:2, SK Kladno 6:4 a Benátky nad Jizerou 5:2! Až v Kobylisích narazila. A to na tým, který také jen vyhrával – nad Loko Vltavín 3:1 a nad Motorletem 5:2.

Vedení se ovšem ujal mladý tým z Julisky. Ve 34. minutě zaváhal jinak velmi dobře hrající Fric a hostující Korejec Kim Song Bin otevřel snadno skóre – 0:1. Z protiútoku nastřelil Zahálka hlavou břevno a po chvíli Čížek hlavičkoval z jasné šance těsně vedle. Dalo se čekat vyrovnání a také přišlo. Ve 41. minutě po centru zprava skóroval zblízka Kurek – 1:1. A ještě to do přestávky nebylo všechno. Ve 44. minutě přišla přímo „brazilská branka“. Zahálka zprava našel ve vápně Panýrka, ten „zafintil“ a předložil lahůdku doleva Mošnovi. A Mošna nádherným falšovaným lobem vymetl pavučinku z pravého horního roku dukelské branky – 2:1.

Po pauze se hned ve č7. minutě trefil střídající Douděra, levačkou přes celou branku Dukly B – 3:1. Pak se na obou stranách urodily slibné střelecké možnosti, ale ani naši Majer a Radimský, ani dva hostující borci je neproměnili. V 59. minutě se přitom zaskvěl Jungr v naší brance. V této fázi hry naše obrana chytře vystavila útočníky z Julisky několikrát do ofsajdových pozic. V 79. minutě vychytal brankář Dukly B Kinský v šanci našeho Radimského, a to za pomoci tyče. Ovšem v 81. minutě hrubě chyboval. Jako by si chtěl zahrát na pověstného kolumbijského gólmana Higuitu a kličkou zkusil osm metrů před brankou opít Douděru. Higuita tohle ovšem uměl lépe. Douděra Kinského obral o míč a vzápětí vstřelil svou nejsnadnější branku v kariéře – 4:1.

Admira: Keller (46. Jungr) – Herz, Čížek (46. Vyskočil), Heinzel, Fric – Martinic (46. Záruba) – Kurek (46. Douděra), Panýrek (46. Majer), Horák – Mošna (46. Radimský), Zahálka. Pokud vám chybí Vosický – měl dovolenou. Štefan je zraněný.

A co na to všechno trenér Admiry František Peřina: „První poločas byl vyrovnaný, Dukla B je silná v kombinaci, proto jsme hned dobře napadali její rozehrávku. Vzhledem k tomu, že soupeř má kvalitní, dobře trénované hráče, byl náš výkon pro mě milým překvapením. Stoperská dvojice Čížek – Heinzel byla možná nejmladší ze všech týmů ČFL a svou hrou potěšila. Ve druhé půli naše obrana úspěšně vystavovala rychlé útočníky Dukly B do ofsajdů. Vstřelili jsme dvě branky a měli jsme i další šance. Gól jsme dostali po chybě, když Fric v tísni zahrál míč do středu hřiště, obrana pustila hráče Dukly B za sebe a nestihla gólu zabránit. Jinak ale Fric zahrál, tak jako všichni další hráči, v posledním zápase sezóny velmi dobře. Jako odchovance Dukly mě toto vítězství těší dvojnásob.“

A-tým má nyní krátkou letní přestávku. Přípravu na další sezonu v ČFL zahájí 8. července na stadionu FK Admira.

-api-