Přebor: Druhý mistrovský zápas, další tři body do tabulky

FK Admira Praha B – FK Viktoria Žižkov B 4:1 (2:0)

Druhé vystoupení v novém ročníku Pražská teplárenská přeboru přineslo opět dobrý výkon Admiry B a zaslouženou výhru našich mladíků nad mladou juniorkou žižkovské Viktorky. Hrálo se na trávě v Hovorčovické ulici a náš tým byl viditelně lepší.

Skóre otevřel ve 23. minutě Pelikán, když si razantně naběhl na roh zprava a prudkou střelou rozvlnil síť – 1:0. Už za sedm minut, ve 30., jsme vedli 2:0. To Michálek po dlouhém autovém vhazování zleva hlavičkoval zády k brance tak šikovně, že brankář Viktorky Štika byl na míč krátký. V 64. minutě opět Michálek zvýšil na 3:0. Tentokrát zřejmě ramenem „hlavičkoval“ nad nejistého brankáře Štiku, který sice míč nakonec lapil, ovšem už za lajnou. Čtvrtý gól nesl také Michálkovu pečeť. Jmenovaný po levé straně zatáhl míč do velkého vápna hostí, odcentroval a na malém vápně se v souboji s bekem hostí prosadil ve skluzu Karvánek – 4:0. V 71. minutě vystřídal brankáře Jungra Záhora, ovšem čisté konto neudržel. V 87. minutě totiž neposedný balon odskočil na ruku střídajícího smolaře Skalického a sudí Stránský diktoval penaltu. Možná trochu přísně, ale pískl ji, tak byla. Žižkovský Fleišman trefil pravou šibenici. Záhora směr střely vystihl, ale jak je vysoký, tak na pumlíč nedosáhl – 4:1 a konečný výsledek.

Za Admiru B mač odehráli: Jungr (71. Záhora) – Komínek, Křížek (22. Pronyshyn), Škarda, Michálek, Karvánek (69. Matějka), Pelikán, Šindelář (64. Skalický), Heinzel, Drescher (59. Jung), Milner.

Trenér Admiry B Pavel Gregor byl po zápase spokojen: „Od začátku naše mužstvo na hřišti dominovalo. Pochvala mu patří za výkon, nasazení i proměňování šancí. Už příště proti Třeboradicím to ale bude jiný příběh. Toto mužstvo Viktorky bylo hodně mladé a nevelmi zkušené. Výhra nám jistě dodá další chuť do dalších kol.“

Naši střelci

3 – Michálek (2 doma + 1 venku)

2 – Pelikán (1 + 1)

1 – Karvánek (1 + 0)

Sudí: Stránský – Tomšů, Pytloun.

ŽK: 0:2 (!!)

Zápas viděly necelé dvě stovky fanoušků fotbalu.

Ostatní výsledky a tabulka:

http://vysledky.lidovky.cz/soutez.php?sport=1&stat=107&vek=1&kraj=1&typ=1&pozice1=1