Do nového ročníku ČFL jsme vstoupili úspěšně, bereme tři body

FK Admira Praha – SK Slavia Praha B 3:1 (1:1)

Když jsme rezervu mistra české nejvyšší soutěže hostili loni, dostali jsme sedm gólů. Na admiráckou trávu tehdy ale vyběhla taková jména jako Tecl, Olayinka, Zelený nebo Baluta. Někteří z nich pak na podzim svedli bitvy proti Barceloně nebo Borussii Dortmund. Tentokráte přijeli slávisté se sestavou složenou především z mladíků, v obraně na ně dohlížel exligista Švec, později Šmíd. Rozdíl byl opravdu znatelný, hlavně v defenzívě hostů se kupila řada chyb. Ale začneme pěkně postupně.

Admiráci bez zraněného Vosického začali aktivněji, byli častěji na balónu, hosty vysoko presovali a z jejich převahy tak pramenily první šance. V 7. minutě poslal do vápna centr Mošna na Douděru, ale jeho střela byla ještě zablokovaná. O dvě minuty později už byl celý stadion přesvědčen o tom, že černobílí půjdou do vedení. Zahálka totiž obral o míč na kraji vápna brankáře Surovčíka, bohužel míč odskočil do mírného úhlu a Zahálka tak nastřelil pouze tyč odkryté branky. Branková konstrukce zazvonila i o chvíli později, když jej obstřelem rozezvučel Čácha. Martinicův srdnatý průnik pak skončil střelou mimo tři tyče. Mladí hosté příliš nehrozili, jejich ofenzívní výpady končily na admirácké obraně, popřípadě je časným výběhem uhasil Keller. V jediném případě se sešívaní nadechovali ke slavení branky, ale Zeronikův průnik a následné zakončení stačil před brankovou čárou zastavit vracející se Čácha.
Ve 36. minutě pronikal po levé straně Douděra, odcentroval míč do vápna na Zahálku, který jej trknul směrem na bránu. Do trajektorie míče však těsně před lajnou vstoupila ruka Michala Švece. Resumé rozhodčího Drahoslava Drábka bylo jasné – červená karta pro Švece a penalta pro admiráky. K penaltě se postavil Zahálka, svůj pokus ale i s přispěním brankáře Surovčíka nasměroval pouze do tyče! Na další penaltu se však nemuselo čekat dlouho, o tři minuty později se kopala další. Tentokráte na protější straně po žlutém faulu Herce. Kapitán hostí Křišťan ji s přehledem proměnil a poslal tak slávisty do překvapivého vedení – prohrávali jsme 0:1. Do kabin se však šlo za vyrovnaného stavu. Slávisté vymysleli v defenzivě velkou hrubici, k míči se na hranici vápna dostal Zahálka, obešel brankáře Surovčíka a tentokrát s přehledem zakončil – 1:1.

Jak byl první poločas aktivní, druhý byl oproti němu klidnější. Hosté zahrozili po přímém kopu, kdy se k hlavičce dostal jeden ze slávistů,ale jeho pokus skončil nad. Snaha červenobílých pak vyšla vniveč, jelikož je potopila další chyba v rozehrávce defenzivy. Admirácký vysoký pres byl účinný, míče se v 60. minutě zmocnil ve vápně Zahálka, předal jej Panýrkovi, který do odkryté svatyně zamířil přesně – 2:1. Panýrek byl po vstřeleném gólu při chuti. Po další chybě ve slávistické rozehrávce, tentokrát zhruba 40 metrů od branky Slavie, se pokusil přehodit jejich brankáře. K tomu, aby míč zapadl přesně do brány, chyběly decimetry. Štěstí zkoušel i zpoza vápna, ale našel jen rukavice připraveného brankáře. K finální změně stavu tedy přispěl až v 70. minutě Douděra, který opět využil kombinace presinku a chyby ve slávistické defenzívě. Byl u míče dříve, než brankář hostí, a ačkoliv po své střele a střetu s gólmanem skončil na zemi, mohl se radovat v klubku svých spoluhráčů ze vstřelené branky – 3:1. O navýšení skóre se pokusil ještě po svém sólu Zahálka, ale jeho střela z 83. minuty skončila těsně vedle. I hosté se snažili skóre ještě změnit, ale zmohli se pouze na pokus z přímého kopu z kopačky Křišťana. Jeho pokus však skončil v náručí našeho Kellera. Nic dalšího už rozruch nepřineslo, Admira si tak při startu nového ročníku ČFL připsala tři body za výhru 3:1.

Příští týden jedeme do Rakovníka, kde se na tři body pokusíme navázat.

-O.CH.-

Branky: 45´ Zahálka, 60´ Panýrek, 70´ Douděra – 41´ Křišťan z pen.


Admira: Keller – Herc, Horák, Čížek, Fric – Panýrek, Čácha, Martinic (59´ Záruba), Douděra (81´ Kunc) – Zahálka, Mošna (67´ Radimský).
ČK: 36´ Švec (Slavia B)

Utkání řídili rozhodčí Drábek – Dujsík, Šedivka.

Přihlížela solidní návštěva – 511 diváků.

Ostatní výsledky a tabulka:

http://vysledky.lidovky.cz/soutez.php?id_soutez=14980

Naši střelci

1 – Zahálka, Panýrek, Douděra (všichni 1 doma + 0 venku)

Štěpán Zahálka a trenér Franta Peřina o utkání se Slavií B na stránkách PFS:
https://www.fotbalpraha.cz/clanek/9293-nedal-penaltu-pak-byl-za-hrdinu-citil-jsem-ze-to-proti-slavii-b-urveme-rekl-zahalka-z-admiry

Videorozhovor:

Video Michal Jalovec

Foto Michal Jalovec a Radek Pivný