Stačil na nás střelec Červený…

SK Rakovník – Admira Praha 2:0 (0:0)

V Rakovníku jsme před rokem prohráli 1:2, a tak jsme si jeli pro lepší výsledek. Dopadlo to ovšem ještě hůře, porážkou 0:2. Nenašel se totiž nikdo, kdo by, přes zřejmou herní převahu, prostřelil dobře chytajícího gólmana Rakovníka Jandu. Zato domácí měli v týmu Červeného, který dokázal dát Kellerovi dva góly. Co si budeme nalhávat, tato prohra je jedním slovem zklamáním.

Celkem objektivně popsal průběh utkání Rakovnický deník takto: „Přes deštivou neděli se přišly podívat na druhý zápas fotbalistů SK Rakovník v ČFL téměř čtyři stovky diváků. A odcházeli spokojeni. Domácí i s trochou štěstí odolali všem atakům pražské Admiry a díky dvěma trefám kanonýra Jaroslava Červeného z druhého poločasu vyhráli 2:0. Rakovníku se teď bude v ČFL lépe dýchat, navíc ukázal konkurenci, že má kvalitu a že se zejména doma nikoho bát nebude. Nicméně je pravdou, že po dobrém úvodu domácího týmu to byla Admira, který dlouho udávala tempo zápasu a po obrátce se zdálo, že je otázkou času, kdy misky vah překlopí na svou stranu. Omyl! Domácí probudila s koncem přepršky nárazová akce, kterou perfektně zakončil muž nejpovolanější. Jaroslav Červený první trefou odšpuntoval domácí pohodu, žlutý tým si najednou víc věřil, byl nebezpečný a znovu Červený v 82. minutě definitivně rozhodl. Po přestávce se Rakovník ubránil několika standardkám on a pak udeřil. Do té doby méně výrazný Omovie pěkně vysunul Červeného do sóla a ten nezaváhal. Posila z Tatranu Omovie pak přidala ještě jednu asistenci, po jeho další příhře totiž Červený ukázal svůj tradiční garrinchovský slalom a zavěsil.“

Za Admiru odehráli zápas: Keller – Herc, Fric (86. Vyskočil), Martinic (C), Čácha (70. Kunc), Panýrek, Douděra (61. Záruba), Čížek, Zahálka, Radimský (70. Pavlata), Horák.

Branky: 62. a 82. Jar. Červený.

Rozhodčí: V. Šťastný.

ŽK: Omovie, Hamouz (RAK), Dolák – Fric.

Diváků: 350

Hodnocení trenéra Admiry Františka Peřiny: „Nedělní utkání v Rakovníku se, bohužel, zařadilo do dnes už možno říci seriálu našich nepovedených zápasů na tomto stadionu. Přitom právě předchozí nezdary měly být varováním a návodem, jak na to, abychom zde konečně uspěli. To se ale nestalo z několika zásadních důvodů, přestože po nočním zhlédnutí záznamu musím říci, že vyloženě špatný výkon to z naší strany nebyl. Body ale nemáme a ty důvody naší porážky jsou následující.

1. Jednoduchý způsob hry soupeře, v podstatě založený jen na nakopávání dlouhých míčů již od brankáře, bez jakékoliv konstrukce rozehrávky, čím soupeř eliminoval náš pressing a získávání míčů na svojí polovině hřiště a současně tak zatěžoval naši obranu nesčetnými souboji ve hře hlavou, když častěji než my dokázal posbírat odražené balony díky většímu důrazu a nasazení. Velmi jednoduché a také velmi účinné.

2. Tomuto způsobu jsme se s přibývajícím časem prvního poločasu přizpůsobovali a nedokázali jsme ani ze stran a ani ze středu hřiště opakovat kvalitu předfinální a finální fáze z minulých utkání. Koncovka byla naší velkou slabinou, když jsme velmi často volili nesprávná řešení.

3. V rozhodujících okamžicích zápasu, tedy u obou obdržených branek, jsme se dopustili série několika na sebe navazujících chyb, které soupeř potrestal a dal nám tak lekci z produktivity, když ze tří svých příležitostí dvě proměnil v branku.

4. Nedokázali jsme eliminovat nejlepšího hráče soupeře Červeného, který potvrdil svoji kvalitu.

Ještě patnáct minut ve druhém poločase se zdálo, že máme utkání pod kontrolou, ale právě v této fázi utkání, kdy jsme soupeře dostali pod tlak, jsme nedokázali využít naskytnuté příležitosti včetně trestného kopu z ideální pozice. Po prvním poločase bylo jasné, že kdo vstřelí první branku, v utkání patrně zvítězí. To se také potvrdilo.

Celkově lze říci, že jsme v utkání měli o něco více ze hry, ale domácí si šli za třemi body urputněji než my, a proto na ně dosáhli. O tom, do jaké míry měl na náš výkon vliv úbytek sil ze středečního utkání s Duklou, lze jen polemizovat. Nyní musíme mužstvo dobře připravit na další utkání a odčinit tak ztrátu, kterou jsme, při vší úctě k týmu soupeře, utrpěli.“

Ostatní výsledky a tabulka:

http://vysledky.lidovky.cz/soutez.php?id_soutez=14980

Foto Radek Pivný