Plzeňská rezerva odjela bez bodu a s třemi banány

FK Admira Praha – FC Viktoria Plzeň B 3:0 (2:0)

Před rokem jsme se stejným soupeřem remizovali 0:0 a pak jsme získali druhý bod díky lepší střelbě penalt. Tentokrát jsme plzeňskou rezervu porazili tříbrankovým rozdílem a zvlášť Martinicův gól na 2:0 byl doslova výstavní.

Kobylisy viděly úvodní tlak našeho týmu, který ale vyzněl naprázdno. Když Západočeši začali vystrkovat růžky, přišel ve 21. minutě přesný centr zprava na nabíhajícího Douděru a ten zasunul balon k protější tyči – 1:0.

Viktorka se ještě vzpamatovávala z úvodního inkasovaného úderu, když přišel nejpohlednější moment utkání. Ve 27. minutě postupoval náš kapitán Martinic středem hřiště a z nějakých čtyřiadvaceti metrů nečekaně vypálil. Marně gólman Viktorky Staněk plachtil vzduchem – Martinicův projektil napnul síť a Admira vedla 2:0.

Ve 38. minutě viděl stadion ostřejší zákrok jednoho z obránců Plzně B v jejím velkém vápně, a kdyby sudí Benedikt pískal penaltu, jen málokdo by se asi divil. Ale nepískl…

První poločas tedy přinesl dvě branky. Admira byla lepší, měla územní převahu a naše defenziva nepustila Západočechy do žádné vážnější situace před brankářem Kellerem.

Po přestávce se obraz hry změnil, hosté přidali, jenže jejich snahu korigovat skóre přibrzdil kiks plzeňské defenzivy v 55. minutě v rozehrávce. Díky té se objevil neobsazený Zahálka i s míčem sám před odkrytou brankou. Nebylo pro něj velkým problémem trefit – 3:0.

Veškeré západočeské úsilí pak už opakovaně a úspěšně mařila bojovná obranná hra Admiry. Nedlouho před koncem dostali hosté asi jedinou velkou šanci poté, co Keller promáchl pěstmi ve výskoku a centrovaný míč zprava přistál na hlavě jednoho z hráčů Viktorky. Od něj – naštěstí – putoval vedle tyče do autu a Kellerovi tak zůstalo čisté konto. V této sezoně poprvé.

Vyhráli jsme určitě zaslouženě. Mladí Západočeši, až fotbalově viditelně vyzrálí, se střelecky vůbec neprosadili. Po utkání následovala opět děkovačka našich FANS, kterou si mužstvo i s realizačním týmem patřičně užilo.

-api-

Foto: Radek Pivný

Hodnocení trenéra Admiry Františka Peřiny

Omlouváme se za gramatickou chybu v titulku sestřihu gólů.

FK Admira Praha: Keller – Herc, Čížek, Martinic, Fric (57. Kunc) – Čácha, Panýrek, Douděra, Horák – Záruba (67. Vyskočil), Zahálka (74. Michálek).

Rozhodčí: Benedikt – Tupý, Vrchota.

ŽK: 1:2

Přihlíželo 290 diváků, z velké většiny velmi spokojených.

Ostatní výsledky a tabulka:

http://vysledky.lidovky.cz/soutez.php?id_soutez=14980

Naši střelci

2 – Zahálka, Douděra (oba 2 doma + 0 venku)

1 – Panýrek, Martinic (oba 1doma + 0 venku)