Očekávané těžké derby jsme překlopili na svou stranu

FK Admira Praha – FK Loko Vltavín 2:1 (0:1)

Derby s holešovickou „Lokádou“, do kterého jsme nastoupili bez marodů Kellera, Frice, Vosického, Mošny, Kureka a Pavlaty, začalo naší mírnou převahou. Jedna situace vypadala v pokutovém území hostujícího týmu dost podezřele, možná rozhodčí Kubec prominul hostující defenzivě faul na Zahálku a tím i penaltu…

Uhodilo ovšem na druhé straně. Po zaváhání Admiry na levé straně se před Jungrem ocitl docela sám hostující Kuchař, dostal přesný pas a snadno k tyči otevřel skóre – 0:1. Mohlo být ještě hůř, protože těsně před poločasovou přestávkou musel Jungr v závaru před svou brankou vytáhnout skvělý zákrok a uchránit svatyni před druhým zásahem.

Po přestávce se v 51. minutě pokoušel o překonání Jungra holešovický Jaroš, náš gólman dvakrát dobře zasáhl. V 59. minutě se po volném kopu málem prosadil hostující Matějka, jeho hlavičku koníčkem Jungr lapil.

Milionkrát otřepané úsloví „nedáš – dostaneš“ se opět potvrdilo v 60. minutě. To Martinic ze středového kruhu našel vpravo nadýchaným obloučkem nabíhajícího Herce, ten od pravého rohového praporku přesným centrem vybídl našeho nekrytého střelce Zahálku k vyrovnání. A Zahálka neomylnou hlavičkou pokořil gólmana Loko Štorce – 1:1. S blížícím se koncem se oba týmy hnaly za vstřelením rozhodujícího gólu. Admira měla k dispozici dva slibné volné kopy, ale nezužitkovala je. Nad kobyliským stánkem se už už začala vznášet vidina penaltového rozstřelu, když v 85. minutě rtuťovitý Douděra přehrál po přesné přihrávce Zahálky ze středového kruhu v souboji tělo na tělo hostujícího Venigera a rázem se ocitl sám před gólmanem „Lokády“. Ten mu vyběhl vstříc a Douděra ho s klidem mazáka přeloboval – 2:1. Ani dobíhající zadák hostí Tichý neměl šanci balon dostihnout a vykopnout před brankovou čárou. Závěr derby včetně dvouminutového nastavení pak odehrála Admira zkušeně a nebezpečný hostující útok do ohrožení Jungrovy branky nepustila.

Shrnuto: velmi kvalitní třetiligový fotbal, jistě dosud nejtěžší soupeř, se kterým jsme se v této sezoně utkali, a velmi cenné vítězství našeho mužstva nad mírně favorizovanou „Lokádou“. Admira udržela prozatímní stoprocentní domácí bilanci. Hosté, viditelně zklamaní, v soutěži poprvé padli.

-api-

Foto Michal Jalovec

Hodnocení trenéra Františka Peřiny:

Admira: Jungr – Herc, Horák, Čížek, Kunc – Martinic (83. Vyskočil) – Douděra (87. Majer), Čácha, Záruba (38. Michálek), Panýrek – Zahálka.

Rozhodčí: Kubec – Langmajer, Cihlář.

ŽK: 3:5

Za krásného podzimního slunného dne mač sledovalo 324 diváků.

Ostatní výsledky a tabulka:

http://vysledky.lidovky.cz/soutez.php?id_soutez=14980

Naši střelci

3 – Zahálka, Douděra (oba 3 doma + 0 venku)

1 – Panýrek, Martinic (oba 1 doma + 0 venku)