Zmařená naděje a nakonec krutá prohra

TJ Jiskra Domažlice – FK Admira Praha 4:2 (1:1)

Poslední výsledky Chodů, kteří určitě disponují kvalitním kádrem (například Vůch hrál ligu v Teplicích a Plzni, Došlý druhou ligu v Sokolově), budily respekt. V Rakovníku, kde jsme vůbec nedokázali skórovat, nastříleli Domažličtí domácím čtyři branky a vyhráli tam 4:3. A v týdnu vyřadili z MOL Cupu druholigové Ústí nad Labem, které odjelo z Chodska poraženo 0:2.

A přece jsme v sobotním odpoledni ještě do 78. minuty při vedení 2:1 živili naději na tříbodový zisk. Pak ovšem Západočeši skóre srovnali a ve finiši nám ještě stihli nastřílet další dvě branky. Herně jsme se domácím vyrovnali, ale výsledek bohužel vypadá drtivě…

Skóre otevřel domácí střelec Došlý v 19. minutě. Jiskra zastavila náš útok a jmenovaný po chodském brejku střelou zleva stanovil stav 1:0. Vyrovnání přinesla 38. minuta a byl to fotbalový biliár. Admirácký centr po zemi zleva, střela do tyče, odraz přesně na kopačku Čáchy a ten už nemohl zblízka nedat – 1:1.

Do druhé půle šlo naše mužstvo s odhodláním zlomit mač ve svůj prospěch a odvézt do Kobylis tři body. První krok tímto směrem udělalo v 56. minutě díky nádhernému halfvoleji Čížka, který se trefil milimetrově do pravé šibenice – 1:2. Jenže Jiskra není z těch týmů, které by se položily. Po vzoru dávných chodských psohlavců šla dál tvrdě za svým cílem a v závěru utkání byla lepší. V 78. minutě opět Došlý využil nedůslednosti v naší defenzivě a ve skluzu střelou z deseti metrů k levé tyči zajistil opět rovnovážný stav – 2:2. Pak už na trávníku dominovali domácí. V 83. minutě zahrávali přímý kop. Naše obrana ho odvrátila přesně k Brabcovi stojícímu na hranici velkého vápna a ten se trefil neomylně – 3:2. A ještě to nemělo být všechno… Už v nastaveném čase se Admiře krutě nezdařila rozehrávka před vlastní brankou, míč zachytil domažlický Kropáček a snadno z 18 metrů přeloboval Jungra v naší brance – 4:2.

Pokud jde o obraz hry, dá se říci, že se hrál vyrovnaný fotbal. Jenže inkasovat čtyři branky, s tím jsme na bodový zisk dosáhnout nemohli.

-api-

Foto Radek Pivný

Hodnocení našeho trenéra Františka Peřiny: „Po vydařených utkáních doma jsme věděli, že nás čeká jiné a těžké utkání s Domažlicemi. Jiné především v tom, že je to tým složený ze zkušených, kvalitních hráčů ostřílených ligovými boji nejen v ČFL. Nejen kondičně, ale i fyzicky dobře disponovaní fotbalisté se schopností prosazovat se důrazem v osobních soubojích, kteří mají i herní kvalitu. Přestože jsem na to hráče upozorňoval, myslím si, že právě přílišný respekt byl důvodem toho, že jsme do utkání nevstoupili dobře, byli jsme zakřiknutí, nedůrazní v soubojích a vyrobili jsme spoustu ztrát, kterými jsme i zakládali nebezpečné akce soupeře. Typickým příkladem byla situace, kdy jsme při našem přečíslení tři na dva hodně lacino ztratili balón a hosté z rychlého protiútoku vstřelili první branku. Poté jsme se však, myslím, vzpamatovali, inkasovaná branka nás trošku nakopla a hru jsme vyrovnali, vytvořili si i brankové příležitosti a do poločasu se nám podařilo vyrovnat. O poločase jsme si řekli, co je třeba změnit a zlepšit, a to se nám i celkem dařilo. Dostali jsme se do vedení a hráli poměrně dobře. Zlom a rozhodující moment utkání ale, podle mého názoru, přišel ve chvíli, kdy jsme nevyužili jasnou příležitost na 3:1, kdy jsme po chybném vyběhnutí brankáře Jiskry nedokázali natřikrát dostat míč do prakticky odkryté branky soupeře. To byl bod zlomu v utkání, kdy domácí ucítili šanci a my jsme se začali nepochopitelně bát o výsledek. Začali jsme kupit jednoduché ztráty a chyby, vytvářeli jsme zbytečné standardní situace pro soupeře, dopouštěli jsme se hloupých faulů.Tím jsme prakticky sami posadili Domažlice na koně a dostali se sami pod velký tlak, na který jsme ani já , ani hráči nedokázali zareagovat.Posledních 15 minut utkání jsme nezvládli, a proto jsme prohráli. Je potřeba si vzít z této porážky několik ponaučení, protože za týden nás čeká podobné utkání se stejně kvalitním soupeřem a chyby nesmíme opakovat.“

Informace o utkání na domažlickém fotbalovém webu:

https://www.fotbaldomazlice.cz/2020/09/19/spanila-jizda-nekonci/

FK Admira Praha: Jungr – Herc, Horák, Čížek, Fric – Martinic (88. Vyskočil) – Čácha (88. Mošna), Douděra, Panýrek (64. Kunc) – Zahálka, Michálek (79. Radimský).

Rozhodčí: Švagr – Radina, Cichra.

ŽK: 1:3

Ostatní výsledky a tabulka:

http://vysledky.lidovky.cz/soutez.php?id_soutez=14980

Naši střelci

3 – Zahálka, Douděra (oba 3 doma + 0 venku)

1 – Čácha, Čížek (oba 0 doma + 1 venku), Panýrek, Martinic (oba 1 doma + 0 venku)