První porážka, a hned se čtyřmi inkasovanými góly…

FK Admira Praha B – Sokol Kolovraty 2:4 (2:3)

Tým hostí tvoří kádr složený z bývalých hráčů Horních Měcholup, resp. Viktorky Žižkov. A fotbal Kolovraty hrát umějí. Ve středeční dohrávce na našem stadionu nám to názorně předvedly.

Začalo to sice dobře, když ve 13. minutě Pavlata po rychle vhozeném autu zprava zatáhl míč do vápna a trefil se přesně – 1:0. Jenže za sedm minut už jsme prohrávali. V 18. minutě dostal osamocený hostující Gračko balón přesnou kolmicí na velké vápno a poprvé pokořil brankáře Záhoru – 1:1. Ve 20. minutě po dlouhém autovém vhazování zleva jeden z  hráčů hostí míč prodloužil na Borka a ten si vychutnal gólovou radost – 1:2. Naděje nám svitla ve 28. minutě, kdy Karvánek, zase po autovém vhazování, dostal přesný centr a v pádu srovnal na 2:2. Ale plichtu jsme v první půli neudrželi, a to vinou hrubice v obranné fázi. Po rohovém kopu zleva jeden z vysokých hráčů hostí míč prodloužil na zadní tyč, kde si na něj počkal nikým neobsazený (!!) Kuchta a střílel snadno zblízka – 2:3.

Definitivní razítko na naši první prohru v soutěži otiskl po marné admirácké snaze stav vyrovnat hostující Hladký. Kolovraty v 90. minutě zužitkovaly dlouhý výkop brankáře doleva, následovaly dvě přesné přihrávky… Střela Hladkého k pravé tyči branky, kterou už místo Záhory hájil střídající Šmejkal, pak dala výsledku konečnou podobu – 2:4.

Hodnocení našeho trenéra Pavla Gregora: „Narazili jsme na zkušeného, fyzicky vyspělého soupeře. Znatelná byla jeho velká výšková převaha. V utkání ji soupeř také využil. Využil standardních situací a po prvním poločase vedl o gól. Ve druhém poločase, i přes střídání a v závěru přes změnu v rozestavení, jsme vyrovnat nedokázali. Soupeř z rychlého brejku utkání rozhodl. Gratuluji mu k zaslouženému vítězství. Prohrané utkání si rozebereme a připravíme se na Přední Kopaninu.“

Admira B odehrála zápas takto: Záhora (59. Šmejkal) – Komínek, Křížek (75. Bílek), Škarda, Jung (46. Drescher), Karvánek, Pelikán, Milner, Pavlata, Trnka (46. Eliáš), Heinzel.

Rozhodčí: Štípek – Andras, Stránský

ŽK: 3:2

Sledovalo 40 diváků

Ostatní výsledky a tabulka:

http://vysledky.lidovky.cz/soutez.php?sport=1&stat=107&vek=1&kraj=1&typ=1&pozice1=1

Naši střelci

6 – Michálek (5 doma + 1 venku)

4 – Pavlata (4 + 0)

2 – Pelikán (1 + 1), Karvánek (2 + 0)

1 – Milner, Matějka, Drescher (všichni 1 + 0)