Cábelíky srazila pohotová Panýrkova dorážka

FK Admira Praha – FK Králův Dvůr 1:0 (1:0)

Jediný balón pronikl v nedělním dopoledni za záda brankáře FK Králův Dvůr Daniela Tomana. Jediný balón, který do sítě poslal ve 22. minutě Jakub Panýrek, rozhodl o zisku tří bodů pro domácí Admiru.

Cábelíci, jak se týmu z Berounska už od nepaměti říká, v týdnu prohráli na trávníku Sparty B 1:4 a rozhodně nechtěli cestovat v krátké době znovu do hlavního města pro další porážku. Nakonec ji museli v utkání 6. kola opět skousnout, protože nikdo z nich nedokázal pokořit našeho brankáře Martina Jungra.

Hosté se prezentovali jako fyzicky i technicky dobře vybavený, zkušený a sehraný tým. Nad Admirou měli na první pohled patrnou výškovou převahu a jejich dlouháni Jakub Blažek, Michal Hell, Rudolf Novák, David Beňo a David Kůžel by v pohodě mohli sestavit základní pětku basketbalového mužstva.

První půle patřila bez debat aktivnější Admiře. Branku hostí poprvé trefil Štěpán Zahálka ve 13. minutě. Hlavičkoval po centru Michala Douděry zleva, ovšem razance míče měla sílu odpovídající spíš žákům, takže gólman hostí neměl nejmenší starosti. Podruhé trefil Zahálka branku ve 22. minutě. A to z přímého kopu po faulu Středočecha Nováka na Douděru, ze vzdálenosti 24 metrů. Štěpán „přímáky“ umí a brankáře cábelíků zaskočil. Ten totiž štiplavý pumlíč jen vyrazil před sebe, a kde se vzal, tu se vzal, byl tam Panýrek s neomylnou dorážkou – 1:0.

Kobylisy zaplavila vlna euforie, Admira vedla, a to naprosto zaslouženě. V následujících minutách pokračoval náš tlak. Ve 25. minutě, po šikovné kombinaci, pálil znovu Panýrek. Gólman Toman míč vyrazil na roh. Zahrál ho Miroslav Horák a brankář Králova Dvora musel nadvakrát hasit požár přímo na brankové čáře. Ještě v poslední minutě první půle vyzval Zahálka ke střele Douděru, který však minul tyč…

Brzy po změně stran stály za zmínku dva momenty. Napřed centrovaná přihrávka Ondřeje Herce zprava proskotačila velkým vápnem hostí, kteří byli hodně rádi, že na míč nedosáhl nabíhající Jakub Michálek. Po chvíli Michálka našel opět Herc, Jakub ovšem pálil přes břevno ve výšce, jaká by potěšila tak skalní vyznavače ragby.

To už ovšem iniciativu přebírali pozvolna Středočeši, kteří Admiru zatlačili před její branku. Nebezpečně vypadala situace, kdy se zleva kolem uklouznuvšího Herce prohnal Jakub Dvořák a přesnou přihrávkou vyzval ke střele střídajícího Daniela Krejdla. Výborně proti ní zakročil brankář Admiry Jungr. Na druhé straně přišel moment, kdy náš Zahálka postupoval „hokejovým nájezdem“ sám na brankáře Cábelíků. Toman ovšem Štěpánovi a všem admirákům včasným vyběhnutím a úspěšným zásahem zkazil radost… V 77. minutě se na malém vápně Admiry hostující čahoun Hell chytal za hlavu, protože Dvořákův nadějný rohový kop právě tou hlavou poslal nad břevno Jungrovy branky. Ve zbytku zápasu se Středočeši, ovšem marně, tlačili do útoku. Náš tým úspěšně bránil a čekal na konečný hvizd rozhodčího. Ten přišel po dvouminutovém nastavení a všichni jsme si zhluboka oddechli.

Tři body zůstaly v Kobylisích!

-api-

Hodnocení trenéra Admiry Františka Peřiny a úspěšného brankáře Martina Jungra:

Admira: Jungr – Herc, Horák, Čížek, Fric – Martinic – Panýrek (85. Kurek), Čácha (90. Majer), Douděra (62. Mošna), Zahálka – Michálek (62. Radimský).

Rozhodčí: Hodek – Pastyřík, Mudra.

ŽK: 2:1 (Čížek, Horák – Kůžel)

Zápas výhradně z tribuny k sezení (ochoz k stání byl v rámci opatření proti viru covid-19 uzavřen) sledovalo 195 diváků.

Ostatní výsledky a tabulka:

http://vysledky.lidovky.cz/soutez.php?id_soutez=14980

Naši střelci

3 – Zahálka, Douděra (oba 3 doma + 0 venku)

2 – Panýrek (2 doma + 0 venku)

1 – Čácha, Čížek (oba 0 doma + 1 venku), Martinic (1 doma + 0 venku)