Jeden gól „haluz“, druhý do televize…

SK Benešov – FK Admira Praha VIII 0:2 (0:1)

Ve slunném sobotním dopoledni lehce vanul vítr v první půli proti naší brance. I proto domácí začali náporem, který ale netrval ani pět minut. V 8. minutě poprvé pozdravil benešovský Ladislav Dufek našeho brankáře Martina Jungra. Domácí brankář Jakub Schummer si poprvé sáhl na míč ve 14. minutě, když poměrně snadno chytil přímý kop Štěpána Zahálky zprava. V 17. minutě chybovala záloha Benešova a Jakub Michálek táhlou střelou vybojoval aspoň roh. Nic z něho ale nebylo. O čtyři minuty později centroval domácí Jakub Vosáhlo zleva nebezpečně před branku, kde se dva jeho spoluhráči pokoušeli ve skluzu na míč dosáhnout, naštěstí pro nás se jim to nepovedlo.

Ve 26. minutě vybojoval balón Martin Čácha ve středovém kruhu a rázem se hnalo pět admiráků na benešovskou branku. Přišla střela zleva a brankář Schummer ji jen ztlumil. Míč však propadl za něj a do sítě. Autorem branky byl Michal Douděra  – 0:1. 

Benešov se pokusil se stavem pohnout zejména ve 36. minutě, když zleva hledal David Filip Miroslava Tomka. To byla velká šance, kterou ale brankář Jungr bravurně odvrátil na roh. Domácí se snažili, jejich snahu však brzdily zbytečné ztráty míče ve středu pole. Do poločasu se už nic výjimečného nestalo.

Do druhé půle, už po větru, nastoupil za Jakuba Panýrka Marek Radimský a tohle střídání se dost povedlo. Ale popořádku…

Ve 48. minutě se ocitl Čácha sám před gólmanem Benešova, ten jeho střelu ale lapil a Martin se jen chytal za hlavu… Hned za minutu poslal Zahálka přímý kop ze své oblíbené pozice nad břevno. V 52. minutě zaútočili domácí, zprava Adam Lupač našel před brankou Ondřeje Vosáhla, ten ale v pádu bombou minul pravou tyč. Brzy poté ztratil Radimský míč, domácí Dufek se prokličkoval přes tři admiráky a z jeho přihrávky pálil Lupač – taky vedle. To byla fáze utkání, kdy začínali mít Benešovští převahu.

Přesto to byl náš Michálek, který vyzkoušel pozornost brankáře Schummera. Na opačné straně vychytal Jungr v šanci Tomka a po chvíli polapil i střelu Filipa. V 65. minutě poslal trenér Benešova Josef Laštovka do hry vysokého exligistu Richarda Kaloda. O pět minut později založil zleva akci Michal Fric, Zahálka zády brance přiťukl balon na Radimského a tehdy přišla jeho chvíle. Marek potáhl míč po čáře velkého vápna a pak pravačkou vypálil neskutečně přesně, rovnou do pravé šibenice. To by nechytil ani Manuel Neuer – takže 0:2.

V 82. minutě hodil Filip dlouhý aut před Jungrovu branku, kde náš brankář musel zlikvidovat velkou šanci Ondřeje Brokeše. Trenér Benešova sázel na vysoké míče, proto po Kalodovi poslal na plac další dlouhány Michala Krunerta a Tomáše Meszároše. Domácí už ale Jungra vážněji neohrozili, navíc několikrát zbytečně faulovali a připravovali se tím jak o míč, tak o čas. V 89. minutě mohl definitivně dorazit Benešov Radimský, který postupoval sám na brankáře Schummera, ovšem nepřekonal ho.

Nevadí, výhra 2:0 a tři body se stěhovaly do Kobylis. Martin Jungr opět vychytal nulu…

Parta našich OLD BOY´Z, která Admiru po celou dobu skvěle povzbuzovala, po závěrečném hvizdu s mužstvem podnikla zaslouženou děkovačku.

Hodnocení trenéra Admiry Františka Peřiny:

Trenér Admiry František Peřina viděl utkání takto: „Vítězství v Benešově je nesmírně cenné nejen tím, že nám přineslo první tři body z venku, ale také tím, jakým způsobem jsme k němu došli a jak jsme zvládli rozhodující fázi a konec utkání.První poločas se odehrával v naší režii, kdy jsme měli více ze hry a domácí jsme pustili jen do jedné nebezpečné situace, při které nás podržel skvělým zákrokem Martin Jungr, který podal opět velmi dobrý výkon. Z první půle jsme však vytěžili jen jeden gól, když jsme využili ztrátu soupeře ve středu hřiště a z rychlého přečíslení skórovali. Přesto byla v prvním poločas na našich hráčích znát určitá nervozita a z ní pramenící nepřesnosti, takže jsme nedokázali využít chyb soupeře, především v jeho rozehrávce.Do druhého poločasu jsme vstoupili dobře a velmi brzy jsme si vytvořili dvě dobré brankové příležitosti, přičemž ta Martina Čáchy byla z kategorie stoprocentních. Místo uklidňující branky jsme se však nechali strhnout k trochu divoké hře nahoru dolů a naši středoví hráči se vysunovali příliš do ofenzívy, naše hra tak byla velmi riskantní. Soupeř navíc poslal na hřiště dva vysoké útočníky, a proto jsme reagovali střídáním Čáchy za Filipa Vyskočila. Myslím, že  jsme tak zpevnili střed hřiště a vypomohli tak našim stoperům, kteří byli v té době poměrně pod tlakem. Navíc jsme  velmi brzy na to vstřelili druhou, krásnou branku a dostali tak utkání pod kontrolu. Posledních dvacet minut jsme odehráli velmi zkušeně, což byl velký rozdíl oproti minulým dvěma utkáním, kdy jsme právě tuto fázi zápasu nezvládali. Celkově musím pochválit celé mužstvo za dobrý výkon, včetně střídajících hráčů, kteří se o výsledek také výrazně zasloužili.“

Foto Radek Pivný

Admira: Jungr – Herc, Čížek, Horák, Fric – Martinic – Panýrek, Čácha (65. Vyskočil), Douděra (87. Kunc), Zahálka (78. Mošna) – Michálek (87. Majer).

Rozhodčí: Kvítek – Martínek, Pekař.

ŽK: 3:4 (plus karta pro domácího trenéra Josefa Laštovku).

Podle zápisu o utkání přihlíželo 48 diváků.

Ostatní výsledky a tabulka:

http://vysledky.lidovky.cz/soutez.php?id_soutez=14980

Naši střelci

4 – Douděra (3 doma + 1 venku)

3 – Zahálka (3 doma + 0 venku)

2 – Panýrek (2 doma + 0 venku)

1 – Čácha, Čížek, Radimský (všichni 0 doma + 1 venku), Martinic (1 doma + 0 venku)