Rezerva v drtivém nástupu rozstřílela královické Sokoly

TJ Sokol Královice – FK Admira Praha B 2:7 (1:6)

Domácí Sokol Královice je nebezpečný kterémukoli přeborovému soupeři. Tentokrát mu ale nehrálo několik stabilních hráčů a ti chyběli víc, než by kdokoli z domácích fanoušků předpokládal. Admiráci vlítli na Sokoly jako vichřice, za půl hodiny vedli 5:0 a o bodovém zisku bylo rozhodnuto. Zůstala jen otázka, jakou podobu bude mít konečný výsledek. Ta podoba je „hokejová“ a pro Admiru velice potěšující.

Sled branek: 10. a 12. Matyáš Heinzel, 19. Vojtěch Karvánek, 20. Timothy Pelikán, 30. Tomáš Pavlata. Až ve 41. minutě korigoval domácí Jakub Kučera na 1:5. Ve 45. minutě ale skosil dva metry uvnitř velkého vápna královický Matouš Slováček našeho Vojtěcha Karvánka a Timothy Pelikán z penalty završil poločasové skóre z pohledu Sokolů na drtivých 1:6.

A nebylo to všechno… Po pauze v 67. minutě Tomáš Pavlata upravil na 1:7. Domácí Petr Vacík o dvě minuty později stanovil konečné skóre na 2:7 a pak už se poslední dvacetiminutovka víceméně dohrávala.

-api-

Hodnocení trenéra Admiry B Pavla Gregora: „Do Královic jsme jeli s velkým respektem, především kvůli jejich ofenzivní síle a zkušenosti. Do utkání jsme ale vstoupili dobře, rychle jsme vstřelili klíčové branky a pak už jsme hru až do konce kontrolovali. Výsledek ani nepřeceňujeme, ani nepodceňujeme. Královice v optimální sestavě mohou porazit v přeboru kohokoli. Dnes jim chybělo několik individualit. Žádné vítězství venku však není lehké, děkuji našim chlapcům za bojovnost a přístup ke hře.“

Za Admiru B mač odehráli: Záhora – Komínek (63. Bílek), Škarda, Pronyšyn (47. Trnka), Skalický, Karvánek (59. Drescher), Pelikán (56. Matějka), Šindelář (47. Jung), Pavlata, Kurek, Heinzel.

Rozhodčí: Tsarev – Kohout, Popelka.

ŽK: 1:1

Přihlíželo 45 diváků.

Ostatní výsledky a tabulka:

http://vysledky.lidovky.cz/soutez.php?sport=1&stat=107&vek=1&kraj=1&typ=1&pozice1=1

Naši střelci

6 – Pavlata (4 doma + 2 venku), Michálek (5 doma + 1 venku)

5 – Pelikán (2 + 3)

3 – Heinzel (1 + 2), Karvánek (2 + 1)

1 – Milner, Matějka, Drescher (všichni 1 + 0)