Pelikán si obul střelecké kopačky

FK Admira Praha B – SK Hostivař 2:1 (1:0)

Bohužel bez diváků odehrálo naše béčko mistrovské utkání 8. kola přeboru a po zásluze, byť jen těsně, vyhrálo nad SK Hostivař. Fotbaloví fanoušci vědí, že soupeřův tým drží dva velezkušení a vysocí exligisté – brankář Martin Slavík a stoper Jan Penc. Oba taky byli na travnaté hrací ploše našeho stadionu vidět. Nejvíc se ale dařilo našemu Timothymu Pelikánovi, který vstřelil obě branky našeho B-týmu.

Dlouho se hrálo bez gólových příležitostí, až ve 20. minutě minula admirácká hlavička jen těsně levou tyč Slavíkovy branky. Ve 38. minutě přišel přímý kop Admiry zprava, do vápna si naběhl právě Pelikán a zblízka prostřelil Slavíka – 1:0. Víc se v první půli neudálo, Admira proměnila jednu ze svých dvou šancí, hosté neměli nic.

Druhý poločas byl o poznání zajímavější a dramatičtější. Už ve 49. minutě letěl míč z hlavy jednoho hostivařského hráče těsně nad břevno branky Davida Záhory. V 55. minutě stál na druhé straně gólman Slavík přesně tam, kam mířila admirácká jedovka. Hned z protiútoku málem uhodilo do Záhorovy sítě, naštěstí pro nás z toho byl jen odkop od branky. V 61. minutě měli Hostivařští znovu dobrou možnost vyrovnat, když po faulu Vojtěcha Karvánka na Petra Chyleho pálil z přímého kopu přímo proti brance Admiry Lukáš Polák… ovšem dva metry nad. 

Druhé branky se Admira dočkala v 64. minutě, kdy zaútočila po levé straně, zakombinovala a míč dostal na kopačku Pelikán. Ten nachytal Slavíka na podzimních švestkách; exteplický brankář na jeho prudký švih nereagoval a inkasoval podruhé – tedy 2:0. Zanedlouho po centru zleva hlavou na protější tyči minul míč střídající Oskar Drescher a Slavík si mohl oddechnout. V 82. minutě ovšem ztratila Admira v prostředku zbytečně míč a hosté vytěžili z protiútoku rohový kop. Vzápětí pak další a z něj pálil zkušený Penc přesně do šibenice Záhorovy branky – 2:1. V 85. minutě lapil Slavík střelu střídajícího Tomáše Pavlaty, v samém závěru týž hráč spolu s Oskarem Drescherem vodili balon ve vápně Hostivaře a tím sbírali cenné vteřinky pro náš tým. Šanci vyrovnat už pak Admira hostům z Prahy 10, kteří v závěru hodně tlačili na pilu, nenabídla. A tak těsně vyhrála.

-api-

Hodnocení našeho trenéra Pavla Gregora

„Před zápasem jsme věděli, že vítězství pro nás bude znamenat umístění na špici tabulky přeboru před vynucenou přestávkou, proto jsme se na Hostivař pečlivě připravovali. Hosté hráli zodpovědně, disciplinovaně a organizovaně, přesto jsme si několik šancí vytvořili. Skóroval ovšem jen dvakrát Pelikán. Posledních deset minut už jsme se zaměřili na udržení vítězství. Velmi si ho vážíme.“

Branky: Pelikán 2 – Penc.

Za Admiru B mač odehráli: Záhora – Komínek, Škarda (51. Pronyšyn), Jung (51. Pavlata), Skalický, Michálek (73. Matějka), Karvánek (69. Trnka), Pelikán, Kurek, Mošna (79. Drescher), Heinzel.

Rozhodčí: Jakl – Zelený, Tikal.

ŽK: 1:4

Hráno bez diváků.

Ostatní výsledky a tabulka:

http://vysledky.lidovky.cz/soutez.php?sport=1&stat=107&vek=1&kraj=1&typ=1&pozice1=1

Naši střelci – v čele je rázem Pelikán

7 – Pelikán (4 doma + 3 venku)

6 – Pavlata (4 doma + 2 venku), Michálek (5 doma + 1 venku)

3 – Heinzel (1 + 2), Karvánek (2 + 1)

1 – Milner, Matějka, Drescher (všichni 1 + 0)