I v Německu mají fotbalovou Admiru

Nese název FSC Admira 2016 a sídlí ve městě Mittenwalde. Jde o město v okrese Dahme-Spreewald ve východoněmeckém Brandenbursku. Žije tam necelých 10 tisíc obyvatel a nachází se 30 kilometrů jihovýchodně od Berlína. Z Prahy je to 310 kilometrů, cesta po dálnici trvá něco málo přes tři hodiny.

Klub byl založen v roce 2016 spojením dvou tradičních klubů SG Blau-Weiss Ragow a BSV Mittenwalde. Některé zápasy hrají týmy Admiry v Mittenwalde, některé zase v Ragowě. Zajímavé je, že v osmičlenném klubovém vedení zasedají i dvě ženy.

A-tým FSC Admira 2016 startuje v soutěži nazvané Kreisoberliga Dahme-Fläming, ve které vede tabulku. Po nevalném startu najeli němečtí admiráci na vítěznou vlnu a nyní desetkrát za sebou vyhráli.

Kreisoberligu lze co do formální úrovně přirovnat k naší I. B třídě, nebo II. třídě, ale kvalita hry bude o něco výše, zhruba jako lepší týmy naší 1. A třídy.

Německá Admira má v soutěžích dva týmy dospělých, jeden tým žen a sedm mládežnických družstev. Své soutěže ovšem hrají i staří pánové Admiry do 50 let a nad 50 let.

Klubovými barvami jsou modrá a žlutá.

Pro zájemce nabízíme webové stránky klubu: http://fsv-admira.de/

-api-