Náš odchovanec Pavel Hájek hraje ligu za Příbram

Ti, kteří mají přehled o mládežnické základně našeho klubu, zaregistrovali, že v sestavě 1. FK Příbram nastupuje k prvoligovým zápasům Pavel Hájek (ročník 2001). Ten Pavel Hájek, který s fotbalem začínal právě v našem klubu! V rozhovoru pro server www.ruik.cz před časem na otázku »Jak vzpomínáte na začátek své kariéry?«odpověděl takto: „Na ten vzpomínám hrozně rád. Začínal jsem v klubu FK Admira Praha, kam mě přivedl můj tatínek.“ To potěší!

Náš ročník 2001 byl tenkrát velmi úspěšný, dokonce změřil síly se stejnou věkovou kategorií Ajaxu Amsterdam, a jeho tehdejší trenér Martin Průša dnes říká: „Pavel byl od počátku fotbalový, v týmu vynikal, bylo znát, že z kluků má největší předpoklady. Osobně mě těší, že to dotáhl až do ligy, dokonce do základní sestavy Příbrami.“

Není tudíž pravda to, co se objevuje ve fotbalových materiálech, statistikách a článcích. Pavel v žákovském věku z Admiry přestoupil do Sparty, není tudíž jejím odchovancem – základy fotbalu se učil u nás v Kobylisích. V sedmnácti letech, v létě 2019, pak ze Sparty odešel. Podepsal profi smlouvu v Příbrami, kam z Prahy dojíždí.

A v neděli 7. února byl na zmrzlém hřišti u Litavky u toho, když Příbram obrala mistrovskou Slavii senzačně o dva body díky remíze 3:3.

-api-

Na archivním snímku admiráckých Tygříků z roku 2007 najdeme Pavla Hájka čtvrtého zleva.