Z naší historie: Skalp obou ligových Viktorek!

Není příliš vzdálená doba, naposledy v sezóně 2011/2012, kdy naši nejvyšší soutěž – 1. ligu – hrávaly dvě Viktorky, plzeňská a žižkovská. S oběma jsme se před lety utkali na domácím stadionu v Kobylisích v Poháru ČMFS (dnes MOL Cup) a obě jsme slavně vyřadili! Jak to tenkrát vlastně bylo?

Ročník 1995/1996

Hráli jsme tehdy divizi, bojovali jsme (úspěšně!) o postup do ČFL. V 1. kole poháru jsme hostili třetiligový Baník Most. Remizovali jsme s ním 1:1 (naši branku vstřelil Kubányi) a přišly penalty. Ty jsme vyhráli 4:2 a postup do 2. kola byl náš.

Dalším soupeřem nám byli ve 2. kole opět Severočeši – druholigové Ústí nad Labem. Zrodila se malá senzace, nad „Armou“, jak se klubu dodnes říká, jsme zvítězili 2:1. Naši první branku vstřelil Šamša a vítěznou Nebeský junior.

A přišel památný den 27. září 1995. Do Kobylis ve 3. kole zavítala prvoligová Viktoria Plzeň, tehdy vedená trenérem Jaroslavem Hřebíkem. Divizní Admira/Slavoj dosáhla na jeden z památných výsledků své historie – Plzeňáky porazila senzačně 2:1. První gól admiráků vsítil Sluka, druhý Chalupník. Hodně zklamaný trenér hostí Hřebík, kterého navíc kdosi polil pivem, po zápase říkal s hořkým úsměvem: „Nemám vás rád…“

Až ve 4. kole zastavil admirácké pohárové tažení prvoligový Jablonec. Se Severočechy jsme doma prohráli 0:4. Až příliš krutý výsledek, o tolik horší jsme nebyli…

Jablonečtí potom vyřadili ve čtvrtfinále Opavu a v semifinále ztroskotali na Petře Drnovice poměrem 1:2.

Ročník 1998/1999

To už jsme byli „zavedeným“ účastníkem ČFL a v 1. kole Poháru ČMFS jsme rozstříleli „domácí“ divizní Motorlet 4:0 (hrálo se v Hostivici). Dvakrát se trefil Vomáčka, jednou Cacák a L. Kučera.

Ve 2. kole nám los určil atraktivní pražské derby, do Kobylis přijela 9. září 1998 prvoligová Viktorka Žižkov. Byl to tehdy za slunného podzimního počasí před pěknou návštěvou fotbal jako řemen, padaly branky a admiráci vstřelili o jednu víc než viktoriáni. Zvítězili jsme 3:2, když brankáře Kobra dvakrát překonal Filinger, jednou Vopat (z penalty). Tak, jako tři roky předtím trenér Plzně Hřebík, tak i tentokrát byl hodně zklamaný kouč Žižkova Jula Bielik.

Los 3. kola nám přisoudil opět do Kobylis třetiligovou Spolanu Neratovice a přešli jsme i přes ni. Po remíze 1:1 (naši branku vsítil Bouček) se kopaly penalty. Na ty jsme vyhráli 4:2, probojovali jsme se tím mezi posledních šestnáct (!) mužstev

A mohli jsme se těšit na prvoligové Boby Brno, jak se tehdy jmenovala populární Zbrojovka.

Přišlo se na něj podívat 1 000 diváků! A právě tým zpod Špilberka, vedený trenérem Karlem Jarůškem, se 11. března 1999 postaral o naše vyřazení. Doma v Kobylisích na těžkém terénu, srovnatelném s oranicí na pardubickém dostihovém závodišti, v mizerném počasí jsme Moravanům podlehli po boji velmi čestně 1:3, když náš gól vstřelil Míl.

Brno následně ztroskotalo ve čtvrtfinále na Spartě.

Výhry nad oběma prvoligovými Viktorkami patří v naší klubové historii k nezapomenutelným okamžikům.

-api-