1. ročník Sapho Cupu vyhrála Březiněves

Za účasti mladých fotbalových nadějí ze Slovanu Bohnice, TJ Březiněves, SK Ďáblice, SK Dolní Chabry a z domácí Admiry se v sobotu 5. června na našem stadionu uskutečnil 1. ročník turnaje Sapho Cup. Turnaj je určen pro fotbalisty ročníku 2013 a bude se hrát každým rokem. Historicky prvním vítězem se stal tým TJ Březiněves. Turnaj krátce navštívil starosta Prahy 8 Ondřej Gross.

Březiněves v hlavní soutěži nejprve vyhrála svou skupinu a ve finále překvapivě rozmetala vítěze druhé skupiny Slovan Bohnice 16:2. Třetí místo obsadila Admira U9, která vyhrála nad o rok mladšími kolegy z Admiry U8 poměrem 15:3. Rozdíl jednoho roku věku byl viditelně znát. V boji o páté místo uspěly Dolní Chabry, když udolaly Ďáblice 5:4.

Nejlepším střelcem byl vyhlášen autor 16 branek Arien Julien d´Meza z Březiněvse. Nejlepším brankářem se stal Filip Danda z Admiry U8 a cenu pro nejlepšího hráče turnaje si do Bohnic odvezl Šimon Ťopek.

Souběžně hraný turnaj B-týmů vyhrála Admira s 9 body. Družstva na druhém až čtvrtém místě se seřadila se shodným ziskem 3 bodů v pořadí Bohnice, Chabry a Ďáblice.

Ceny za umístění týmům i vyhodnoceným hráčům předávali Josef Přitasil, předseda FK Admira, Jiří Ježek, majitel společnosti Sapho, která byla generálním partnerem turnaje, a Ladislav Čadský, organizační pracovník pořádajícího klubu.

Početné publikum bylo velmi slušné, ukázněné, sportovní a objektivní. Premiérovému ročníku Sapho Cupu přálo slunné počasí, ačkoli meteorologové varovali před lijáky a bouřkami.

Ocenění za to, že všechno klaplo, si zaslouží štáb pořadatelů v čele s Václavem Cimpou, vedoucím týmu Admiry U8. Takže – za rok zase na Admiře, na viděnou!

-api-

Foto nám poskytla TJ Březiněves, děkujeme.