SK Aritma Praha – FK Admira Praha 0:1 (0:0)

Přátelské utkání na trávníku divizního soupeře z Vokovic jsme vyhráli jedinou brankou O. Herce z 90. minuty, když rozhodčí okamžitě po ní zápas ukončil. Domácím se v průběhu utkání bohužel zranili vážněji dva hráči, oba bez cizího zavinění. Jedním z nich byl Robo Turák, který před časem oblékal i admirácký dres.

Sestava: Martin Jungr – Ondřej Herc, Adam Čížek, Mirek Horák, Michal Fric – Martin Čácha (74. Oskar Drescher), Vojtěch Venc – Jiří Kurek (46. Jakub Panýrek), Viktor Záruba (63. Jakub Mráz), Michal Douděra (84. Štěpán Skalický) – Jakub Michálek (46. Tomáš Pavlata).


A slova trenéra Františka Peřiny: „V první řadě pochvala soupeři. Aritma má velmi dobře sestavený tým a zajímavé hráče. Myslím, že bude v divizi adeptem na nejvyšší příčky. My jsme v prvním poločase navázali na nevýrazný výkon ze středy proti Rakovníku. Nebyli jsme důrazní v osobních soubojích, nenapadali jsme soupeře, pozdě jsme jej dostupovali a dopouštěli jsme se z toho plynoucích naivních faulů. Když už jsme si vytvořili ojedinělé brankové situace, nebyli jsme efektivní. Ve druhém poločase jsme naši hru zlepšili. Byli jsme důraznější, přesnější, naše útoky byly nebezpečnější, vytvořili jsme si i více šancí, ale v koncovce jsme selhávali. Herní projev byl však proti prvnímu poločasu výrazně lepší. Postupem času jsme získávali fyzickou i územní převahu, kterou jsme však vyjádřili pouze jedinou brankou v poslední vteřině utkání. Upřímně mě mrzí zranění obou hráčů domácích a chci jim popřát, aby se co možná nejrychleji, jak jen to půjde, vrátili k fotbalu. Vítězství pro nás zasloužené, ale znovu opakuji – velký respekt za výkon Aritmě!“

-api-