Tomáš Majer se rozloučil hráčskou kariérou výhrou

FK Admira Praha – SK Újezd Praha 4 4:0 (1:0)

Přípravné utkání s účastníkem Pražská teplárenská přeboru jsme zaslouženě vyhráli. Pro Tomáše Majera to byl poslední mač v admiráckém dresu. Tome, děkujeme za všechno!

Branky (ve druhé půli jsme zaznamenali „jakubský“ hattrick): Michal Douděra, Jakub Štefan, Jakub Michálek, Jakub Panýrek.

Sestava: Martin Jungr – Ondřej Herc, Vojtěch Venc, Mirek Horák, Jiří Kurek – Jan Martinic, Martin Čácha – Tomáš Majer, Michal Douděra – Viktor Záruba – Jiří Mošna. Střídali: Patrik Matěka (ročník 2003!), Jakub Štefan, Jakub Michálek, Tomáš Mathauser, Jakub Mráz, Oskar Drescher.

A co na to všechno trenér František Peřina: „V posledním utkání prvního přípravného bloku jsme hráli sice se soupeřem z přeboru, ale přestože na obou stranách byly absence několika hráčů, zápas měl celkem dobrou úroveň. Pochopitelně byl znát rozdíl individuální kvality hráčů, ale Újezd P-4, celkem očekávaně, postavil taktiku na pevném bloku a rychlých protiútocích, které byly, zejména ve druhém poločase, nebezpečné. Nám hra do plných úplně nesedí a s pozorně bránícím soupeřem jsme se jen obtížně dostávali do brankových situací. Ve druhém poločase se hra více otevřela, zápas se začal častěji přelévat na obě strany a přicházely i šance. Po našich zbytečných ztrátách, které byly příčinou brejkových situací soupeře, jsme měli štěstí, když Újezd minimálně dvě stoprocentní šance neproměnil. My jsme byli efektivnější a zaslouženě jsme zvítězili, i když vstřelených branek bych si představoval víc. Na proměňování a efektivitě musíme zapracovat. Potěšil mne výkon mladého gólmana Matěky, který odchytal druhý poločas a blýsknul se několika velmi dobrými zákroky.“

Po utkání se uskutečnila rozlučka s hráčskou kariérou Tomáše Majera, který ovšem, jak známo, z Admiry neodchází. Zůstává jako trenér starší přípravky.