SK Zápy – FK Admira 4:3 (2:2)

Těsná porážka se špičkovým týmem B-skupiny ČFL se zrodila po zbytečných chybách v naší defenzivě. Admira hrála bez pěti hráčů základní sestavy.

Naše branky: Horák 2 (jedna z pk), Panýrek.

Sestava: Keller – Kunc, Venc, Horák, Fric – Martinic, Trajhan – Panýrek, Mošna, Douděra – Michálek.

Střídali: Čácha, Mráz, Čermák, Skalický, Pavlata, Klačman (zkouška z Trnavy).

Trenér František Peřina zhodnotil zápas takto: „Zápas se Zápy v Nehvizdech byl první ostrou přípravou před nadcházející sezónou. Vzhledem k tomu, že jsme do utkání šli takřka z lesa a tartanové dráhy, byla znát na hráčích lehká únava a zatuhlost. Stále chyběli z různých důvodů Zahálka, Čížek, Záruba, Kurek a Herc, což je poměrně velký zásah do předpokládané základní sestavy. Přesto si myslím, že jsme odehráli kvalitní zápas, kdy jsme dvakrát byli ve vedení, ale svými hrubými chybami, nevynucenými soupeřem, jsme zbytečně inkasovali do poločasu dvě branky. Zápas to byl ale kvalitní s otevřenou hrou na obou stranách se spoustou branek a dalších šancí, které měla obě mužstva. Zkrátka typický přípravný zápas nesvázaný velkou taktikou.

Právě z důvodu fyzicky náročné náplně v týdnu bych se nechtěl pouštět do nějaké kritiky. Naopak příjemným překvapením byl výkon mladého Jáchyma Trajhana, který je, zatím na přípravu, Admiře zapůjčen z Tempa. I dorostenci Jakub Mráz a Michal Čermák (na zkoušku z Pardubic) předvedli slibné výkony.

Od pondělí přecházíme čistě na herní přípravu a máme tři týdny na vyladění formy před startem se Slavií B.“

-api-