Lilo a lilo, a přece se v kalužích hrál dobrý fotbal…

FK Admira Praha – SK Slavia Praha B 1:1 (1:1)

Moc jsme se na slávistickou juniorku v 1. kole obnovené České fotbalové ligy těšili, ale nedělní dopoledne v Kobylisích se neslo ve znamení české lidové: Prší, prší, jen se leje… Tím pádem se hrálo za trvalého deště na rozmáčeném trávníku, který dostal co proto, takže po zápase nastoupili dobrovolníci z řad funkcionářů i fanoušků klubu a poctivě zašlapávali drny.

Publikum bylo mile překvapeno, až udiveno, uměleckou výzdobou betonové stěny za severní brankou. K Admiře prostě odpradávna patří koně… Díky za to donorovi a restauratérovi Michalu Bernáškovi a autorovi maleb, grafikovi Davidu Reicheltovi.

Ale k zápasu samotnému: trenér mistrovské Slavie Jindřich Trpišovský, v Kobylisích osobně přítomný, poslal trenérovi béčka Marku Jarolímovi čtveřici mužů z A-kádru: Švéda Ousoua, Dána Madsena, Nigerijce Ekpaie a odchovance Edenu Samka. Tím ještě zvýšil kvalitu už tak výkonnostně velmi solidního sešívaného mládí. Admira se s tím vyrovnala se ctí a uhrála cenný premiérový bodík.

První šanci si vypracovali černobílí admiráci, pálil novic v našem dresu Jáchym Trajhan, dobře však zasáhl slávistický gólman Jan Sirotník. Zanedlouho se do šance cpal hostující Filip Horský, ovšem náš brankář Martin Keller byl včas na místě. V této fázi utkání nám dobře fungovala ofsajdová past, do které se hostující útok chytil snad pětkrát.

První gól ale stejně vstřelila Slavia B. Míč ve 22. minutě na dálku rozehrál Aiham Ousou, který byl v obraně sešívaných hodně znát, Filip Horský pak našel přesným centrem zprava hlavu Ubonga Ekpaie a Martin Keller musel lovit balón ze sítě – 0:1.

Radost na straně mužstva z Xaverova, kde má Slavia B svou základnu a domácí prostředí, trvala sedmnáct minut, během kterých se neurodila žádná vážnější šance. Zato „hřmělo a blýskalo“ se oboustrannými ostřejšími zákroky. Ve 39. ale už Kobylisy bouřily. Šikovná akce zprava přinesla přesnou trefu Štěpána Zahálky z voleje k protilehlé tyči – 1:1. Náš kanonýr střílet branky během dlouho „covidové“ pauzy tedy nezapomněl.

Gólový účet tím byl sečten a podtržen, protože po změně stran, stále za deště, další branky nepřišly. A to proto, že znamenitě chytal Martin Keller, avšak stejnou mincí mu oplácel i Jan Sirotník ve svatyni sešívaného béčka. Dvě možnosti skórovat dostal opět Ubong Ekpai, ale jednou ho zastavila naše dobře fungující obrana, jednou pálil z přímého kopu, ovšem Martin Keller se zaskočit nenechal. Několik admiráckých nadějných závarů před Janem Sirotníkem bohužel gólem taky neskončilo, a tak se oba pražské týmy v derby rozešly se spravedlivou remízou.

Pokud teď někdo čeká na výsledek penaltového rozstřelu, který byl pravidlem za časů minulého vedení FAČR, nedočká se. Penalty se už po plichtě nekopou.

FK Admira Praha: Keller – Herc, Fric, Martinic (C), Mošna (90+3. Venc), Michálek (72. Čermák), Kurek, Trajhan (60. Záruba), Douděra (60. Čácha), Zahálka, Horák.

SK Slavia Praha B: Sirotník – Matys (C), Švec, Ousou, Labík – Samek, Madsen (78. Beran), Šubert (67. Zeronik) – Horský (90+1. Štětka), Douděra, Ekpai

Branky: 39. Zahálka – 22. Ekpai

ŽK: 34. Fric, 43. Mošna, 45+1. Douděra, 83. Martinic – 45+1. Samek, 66. Šubert

Rozhodčí: Szikszay – Šťastný, Linhart

Přihlíželo 250 diváků, což bylo při studeném lijavci nakonec docela příjemné překvapení. Ovšem těšili jsme se na mnohem vyšší návštěvu…

Na místě je ještě připomenout, že tři z našich OLD BOY´Z, Frankie, Ráďa a Martin, před mačem obětavě vyčistili všechny plastové sedačky na tribuně, kterou také zametli. Díky, borci!

-api-

Foto: Michal Jalovec

Video: FK Admira Praha

Ostatní výsledky 1. kola

Rakovník – Plzeň B 0:0

Loko Vlt. – Písek 1:2

Domažlice – Vyšehrad 3:1

Karlovy Vary – Hostouň 0:0

Příbram B – Povltavská FA 4:2

Benešov – Králův Dvůr odloženo, covid v týmu hostí…

Tabulka po 1. kole

https://souteze.fotbal.cz/turnaje/table/e6d8f5b5-9acb-454f-8ddb-d51e0c90f9cd