V Rakovníku asi nevyhrajeme, ať se děje, co děje…

SK Rakovník – FK Admira Praha 1:1 (1:1)

Náš tým, tentokrát jako favorit, vstoupil do zápasu na hřišti týmu, kde se nám už tradičně nedaří, suverénně a ovládl už úvodní dvacetiminutovku. Když úvodní tlak začal slábnout, paradoxně přišel první gól. Po standardce se dostal k míči Štěpán Zahálka a trefil se podobně jako proti sešívanému béčku – 0:1.

O chvíli později jsme se dostali do ještě větší výhody. Rakovnický Marek Hejda fauloval u střídaček, hlavně ale padajícího hráče zasáhl znovu do hlavy. A to kolenem. Opravdu ošklivý zákrok musel být oceněn červenou kartou a černobílí zahájili přesilovku.

Rakovníku, který měl v základní sestavě oproti 1. kolu už čtyři cizince, se ovšem povedlo rychlé přeskupení formací a střídání. Hbitý střídající Agostinho prošel přes poločasem zleva přes čtyři protihráče, vybojoval tak roh. Po něm sice brankář Martin Keller první šanci chytil, ale stěží chytatelná dorážka zkušeného stopera Michala Rendly už skončila v šibenici – 1:1.

Druhý poločas už se hrál jen ve znamení náporu Admiry, která se urputně tlačila za vítěznou trefou. Přišla série rohů, rodily se šance, ale radost nám pokaždé pokazil ruský brankář domácích Bolšakov, který do středních Čech přišel z arménského klubu West Armenia. Ten byl nejlepším mužem na hřišti. A protože překonat se ho podařilo jen jednou, odvezli jsme si z neoblíbeného Rakovníka místo očekávaných tří bodů jen jediný. Domácí plichtu, ubojovanou v oslabení, řádně slavili, my jsme se do Kobylis vraceli bez nálady…

S využitím informací www.rakovnicky.denik.cz

– api-

Hodnocení trenéra Františka Peřiny:

„Ani počtvrté v řadě jsme nedokázali v Rakovníku vyhrát. I když vezeme domů bod, vzhledem k tomu, co se téměř celé utkání na hřišti odehrávalo, tak i ten je vlastně prohrou. Rakovník v týdnu dotáhnul přestupy pěti zahraničních hráčů, kteří jeho mužstvo proti utkání s Plzní B posílili. Ne ale zase až natolik, aby proti nám změnil taktiku hlubokého bloku z minulého zápasu. Ten jsme měli od začátku celkem jasně pod kontrolou a 30 minut jsme soupeře prakticky nepustili na naši polovinu hřiště. Bohužel jsme ale nedokázali využít náznaky slibných situací, především z křídelních prostor, kdy naše centry končily trefou do prvního bránícího hráče nebo v rukou domácího brankáře. Z poměrně velkého tlaku jsme vytěžili pouze množství rohových kopů, které jsme však před brankou dohrávali velmi netakticky. Přesto jsme po jednom takovém, kdy se míč opakovaně odrazil, dali Štěpánem Zahálkou branku a šli do vedení. Myslel jsem si, že nás to uklidní a budeme ve finální fázi více kvalitní a efektivní. Pak ale přišla 38. minuta, kdy hráč soupeře Hejda fauloval Jirku Kureka, a poté jej úmyslně kolenem kopnul do hlavy. Jen zázrakem jej netrefil zcela naplno, jinak mohlo dojít velmi vážnému zranění. Celkem logicky dostal ČK. Rozhořčení našich hráčů, které bylo asi celkem logické, neboť se jednalo o jasný úmysl, ale, bohužel, paradoxně rozhodilo naši koncentraci na hru. V domnění, že dohrajeme poločas (na tabuli byla 43. minuta, když se opět začalo hrát), jsme úplně vypadli z rytmu a začali hrát nepochopitelně pasivně. Rozhodčí celkem oprávněně nastavil čtyři minuty. V té době už byl na hřišti hráč soupeře Junior Agostinho, který byl, jak se později ukázalo, jasně rozdílovým hráčem. Ten využil naší nedůslednosti po námi zahrané standardní situaci na hranici šestnáctky soupeře a po rychlém úniku po levé straně připravil situaci (v podstatě jedinou nebezpečnou mužstva Rakovníka za celé utkání) před naší brankou. Tam jsme se dopustili chyb a nedůrazu, ze kterého nám hráči Rakovníka dali krátkou lekci. Ta však stačila na to, aby nás připravila o dva body.

Druhý poločas se nesl v podobném duchu jako ten první. Dobývání rakovnického bloku s občasnými úspěšnými průnikovými přihrávkami, ale naše koncovka byla v Rakovníku opravdu žalostná. Hlavičky Douděry, Panýrka a další šance, byly z kategorie stoprocentních. Vzhledem k tlaku a především z důvodu velkého nebezpečí brejkových situací nemělo význam ani měnit rozestavění.

Neproměnit tak velkou převahu s mnoha šancemi proti soupeři, který hrál 50 minut v oslabení, to je velká chyba a ztráta, kterou musíme v dalších zápasech napravit.“

Branky: 44. Rendla – 31. Zahálka.

Rakovník: Bolšakov – Šindler (72. Mašek), Rendla, Duchoň, Ahmin – Hradecký, Hamouz – Potchi, Hejda, Červený (60. Novotný) – Wilson (38. A. Agostinho).

Admira: Keller – Herc, Martinic (C), Horák, Fric – Mošna (75. Čermák), Čácha (65. Trajhan) – Kurek (51. Panýrek), Zahálka, Douděra – Michálek (46. Záruba).

Rozhodčí: Starý – Brychta, Kvaček.

ČK: Hejda (Rakovník)

ŽK: 3:2

Diváci: 368

Naši střelci po 2. kole

2 – Zahálka (1 doma + 1 venku)

Výsledky 2. kola

https://souteze.fotbal.cz/turnaje/zapas/e6d8f5b5-9acb-454f-8ddb-d51e0c90f9cd

Tabulka ČFL po 2. kole

https://souteze.fotbal.cz/turnaje/table/e6d8f5b5-9acb-454f-8ddb-d51e0c90f9cd

Přesná muška kanonýrů ČFL

Petr Mužík                          Jiskra Domažlice              3 branky             

Štěpán Zahálka                FK Admira Praha             2

Martin Debellis                 Slavia Karlovy Vary          2            

Lukáš Vostárek                 1. FK Příbram B               2            

Jiří Januška                         1. FK Příbram B            2