Prohra nemrzí tolik, jako zranění Zahálky a Mošny

FK Admira Praha – 1.FK Příbram 0:1 (0:0)

V 1. kole MOL Cupu jsme podlehli exligové Příbrami před zraky jejího šéfa Jaroslava Starky a dá se tvrdit, že nezaslouženě. Byli jsme profíkům z hornického města naprosto vyrovnaným soupeřem, ba chvílemi jsme byli i lepší. Hosty držel brankář Kočí. V závěru první půle jsme měli dvě dobré střelecké příležitosti. Čermákovu jedovku Kočí vyrazil na roh a Záruba pálil z nadějné pozici po přihrávce Douděry bohužel nad.

Po přestávce vypracoval Martinic (hrál jeden ze svých nejlepších zápasů za celou dobu svého působení v Admiře!) nadějný závar před brankou, ale Kočí byl zase připraven. Pak dokonce nad brankářem hostí zadunělo z dalšího závaru břevno, leč gól nám fotbalový pánbíček prostě nepřál.

Jestli Příbram předvedla něco fotbalového, pak to byly excelentní nůžky Voltra, trefit branku, mohl to být televizní gól roku. Deset minut před koncem přišel na plac příbramský Hájek. Byl to jeho návrat ve stylu »déjà vu«, jakožto náš odchovanec se totiž právě na admiráckém trávníku učil fotbalové abecedě.

Klíčový »bod zlomu« přišel v 89. minutě. Kobylisy viděly faul hostujícího hráče ve středu pole, sudí Hocek na to ale nazíral asi jinak, protože nechal hru pokračovat. Hosté se tudíž hnali do útoku a ve vápně fauloval náš gólman Keller. Velezkušený ligista Pilík z penalty málem protrhl síť – 0:1. Byla to jedna jediná střela, kterou Středočeši za celý mač vyslali mezi tyče admirácké branky!

Už v nastaveném čase byl před brankou Příbrami zřejmě podťat Trajhan (bylo neskutečné, jak se tenhle mladík z 1.A třídy statečně a zdárně poměřoval s borci, kteří ještě na jaře kopali 1. ligu). A zase – stadion viděl faul a bouřil, jenže rozhodčí Hocek nepískal. Zato uděloval podrážděným admirákům žluté karty, i na lavičce…

Příbram po těsné výhře slavila děkovačku s hrstkou svých vlajkonošů, jako by právě celý MOL Cup vyhrála. Nás trápí fakt, že odstoupit pro zranění museli Zahálka a pak i Mošna. Držme oběma palce, ať to není nadlouho…

Branky: 89. Pilík (p).

Žluté karty: Martinic, Trajhan, Horák, Mošna, Michálek – Januška, Voltr.

Rozhodčí: Hocek – Novák, Slavíček.

Přišla pěkná návštěva – 398 diváků, za což je jim třeba poděkovat.

FK Admira Praha: Keller – Herc (72. Kunc), Fric, Venc, Horák – Martinic (61. Mošna) – Trajhan, Douděra, Zahálka (46. Panýrek), Čermák (46. Čácha) – Záruba (46. Michálek).

1.FK Příbram: Kočí – Sus, Halinský, Mezera, Vilotič – Procházka (39. Voltr), Zorvan, Petrák (80. Hájek), Pilík, Langhamer (46. Januška) – Dedič (61. Dočekal).

Co na to všechno říkali trenéři?

František Peřina (Admira): „Krásné počasí, skvěle připravené hřiště, exligový soupeř, velmi pěkná návštěva a kulisa diváků, podle mého názoru i dobrý fotbal.

Musím pochválit všechny naše hráče za výborný výkon, kdy jsme byli exligovým hráčům určitě vyrovnaným soupeřem a ke vstřelení vítězné branky jsme měli blíže než Příbram. Bohužel nám ale nebylo přáno, a tak se z vítězství nakonec radovali hráči Příbrami gólem z penalty, která byla, tuším, první a jedinou jejich přímou střelou na branku v utkání.

Moc mě mrzí zranění dvou klíčových opor Štěpána Zahálky a Jirky Mošny, kteří spolu s Jirkou Kurekem rozšířili naši marodku zkušených hráčů, což je pro nás velká komplikace. Musíme dobře zregenerovat a připravit se na důležité nedělní utkání s Plzní B.

Děkuji divákům za návštěvu a naším fanouškům za podporu a a skvělou atmosféru, kterou vytvořili.“

Jozef Valachovič (Příbram): „Jsem zklamaný naším výkonem, třetiligového soupeře bychom měli přehrát a zvítězit vyšším rozdílem. Ocenil bych snad vůli a úsilí našich hráčů. Pozitivem je jen výhra a postup do 2. kola.

Admira nám byla těžkým a bojovným soupeřem. Zda s podobným výkonem porazí domácí v ČFL naše béčko? Těžko říct. Vypadá to, že rezerva je na tom momentálně výkonnostně lépe než my (úsměv).“

-api-

Foto Michal Jalovec