Tři inkasované góly doma, to je vždycky malér…

FK Admira Praha – FC Viktoria Plzeň B 2:3 (1:2)

Čtyři muži ze základu chyběli Admiře v měření sil s rezervou plzeňské Viktorky – Jirkové Mošna, Kurek, Adam Čížek a střelec mužstva Štěpán Zahálka. Nahradit je muselo admirácké mládí. K tomu připočtěme středeční dřinu v neúspěšném mači MOL Cupu proti Příbrami. To všechno hrálo do noty soupeři.

Výborně trénovaní a odpočatí Západočeši naopak přijeli do Kobylis posíleni o čtyři muže z kádru ligového A-mužstva. Trenér Michal Bílek uvolnil kolegovi Josefu Parláskovi brankáře Staňka a do pole Hlavatého, Pachlopníka a Matějku. Kvalita plzeňské hry tím rázem stoupla o level výše.

Pocítili jsme to už v 8. minutě, když – sice atakovaný – Matějka stejně zprava našel centrem přesně neobsazeného Kronuse a ten bombou z voleje otevřel skóre – 0:1. Admira se v nedělním dopoledním vedru poctivě snažila a dřela. A byla odměněna. Ve 27. minutě přišel ve vápně faul na Jakuba Michálka a byla z toho penalta. Tu sice brankář Staněk Mirkovi Horákovi vystihl, ovšem na dorážku téhož hráče už dosáhnout nemohl – 1:1.

Plzeň B ovšem dál hrála svižný a nebezpečný fotbal. Navíc Admiru brzdila nepřesná rozehrávka a nejistota zadní řady. Už za dvě minuty pálil z přímého kopu Žilák, jeho falšovaný balon ze vzdálenosti 18 metrů Martin Keller v naší brance bravurně vyrazil. Ovšem ve 32. minutě Západočeši už zase vedli. Po autovém vhazování zprava přišla akce po ose Šoul – Gaszczyk – Kronus. Posledně jmenovaný byl zase trestuhodně volný, opět jeho přesný volej a stav se měnil na 1:2.

Po změně stran do toho admiráci zase šlapali a ve 47. minutě orazítkoval Jakub Michálek míčem jen břevno nad hlavou gólmana Staňka. Škoda… V 53. minutě prosvištěla „kůže“ z kopačky dalšího Jakuba Panýrka těsně kolem šibenice plzeňské branky. Šance ale měli i Plzeňáci, v 72. minutě vychytal znamenitě v pádu Martin Keller střídajícího Vrbu. Čtvrt hodiny před koncem, v 75. minutě, našel z rohového kopu zahrávaného zprava Jáchym Trajhan hlavičku Jakuba Michálka – 2:2.

Kobylisy si oddechly, bod za stávající situace bychom určitě brali. Ale souzený nám nebyl. Za pět minut fauloval Vojtěch Venc Vrbu, chtěl mu vypíchnout míč, jenže ho trefil do nohy. A protože tak učinil v pokutovém území, diktoval sudí Vít pokutový kop. Z něj sám postižený strhl vedení už potřetí na stranu Viktorky – 2:3.

To byl pro naše mladíky těžký direkt, ze kterého se mužstvo už nevzpamatovalo. Naopak, ještě v 88. minutě musel Martin Keller hasit nebezpečí gólového požáru hrozícího z akce dvojice Pachlopník – Vrba.

A pak už byl smutný konec. Za výkon ve druhé půli by si Admira remízu asi zasloužila, jenže kdyby jsou chyby…

Admira: Keller – Herc, Fric, Venc, Horák – Martinic, Čácha (65. Záruba), Trajhan, Panýrek (65. Čermák), Douděra (71. Kunc) –  Michálek.

Plzeň B: Staněk – Šoul (89. Šimek), Vach, Fišer, Žilák – Gaszczyk (71. Sojka), Pešek, Hlavatý (77. Kodýdek) – Pachlopník, Matějka (77. Jedlička), Kronus (71. Vrba)

Branky: Horák, Michálek – Kronus 2, Vrba (pen.).

ŽK: 1:3 (Martinic – Pachlopník, Kronus, Staněk).

Rozhodčí: Vít – Pilný, Erlebach.

Divácká návštěva byla pěkná – 345 fanoušků fotbalu.

Naši střelci po 3. kole

2 – Zahálka (1 doma + 1 venku)

1 – Horák, Michálek (oba 1+0)

Výsledky 3. kola

https://souteze.fotbal.cz/turnaje/zapas/e6d8f5b5-9acb-454f-8ddb-d51e0c90f9cd

Tabulka ČFL po 3. kole

https://souteze.fotbal.cz/turnaje/table/e6d8f5b5-9acb-454f-8ddb-d51e0c90f9cd

Přesná muška kanonýrů ČFL po 3. kole

1.        Petr Mužík   Jiskra Domažlice                                          5

2.        Petr Pejša     FK Loko Vltavín                                           4         

3. – 9. Lukáš Vostárek       1. FK Příbram B                               2         

3. – 9. Carlo Maria Maione          FK Loko Vltavín                   2         

3. – 9. Martin Debellis       FC Slavia Karlovy Vary                   2         

3. – 9. Štěpán Kučera         Povltavská fotb. akademie          2

3. – 9. Štěpán Zahálka       FK Admira Praha                            2

3. – 9. Jiří Januška   1. FK Příbram B                                           2

3. – 9. Jan Suchan   FC Slavoj Vyšehrad                                    2