Po 97 minutách zaplavila Kobylisy vítězná radost

FK Admira Praha – FK Loko Vltavín 1:0 (1:0)

Až do 4. kola Fortuna ČFL jsme si museli počkat – po dvou remízách a jedné porážce – na vítězství. Přišlo v sousedském derby nad Loko Vltavínem a jediný gól zápasu vstřelil Michal Douděra. Padl ve 29. minutě a stál zato natolik, že jeho popisem referát začneme. Do šance se dral náš Jakub Michálek, hostující gólman Štorc proti němu vyběhl až na vzdálenost nějakých osmadvaceti metrů a balón před Michálkem upálil směrem ke střídačce hostí. Tam, u autové čáry, si ho zpracoval právě Douděra tak šikovně, že obhodil jednoho z hráčů Holešovických. V té chvíli byla svatyně za Štorcem zcela prázdná a kdosi z admiráků na Douděru křikl: „Střílej!“ A Michal ho poslechl. Zhruba ze čtyřiceti, pětačtyřiceti metrů poslal balon k tyči, Štorc marně pádil zpátky, neměl na přesnou střelu nárok – 1:0.

Jak se později ukázalo, byl to klíčový moment derby. Byly i jiné šance, ovšem branka už nepadla.

Zápas začal za naší mírné převahy, leč do střelecké příležitosti se dostali poprvé hosté, když ve 24. minutě hledal Podzimek zleva Šípka. Ten ale hlavou přestřelil břevno naší branky. Ve 28. minutě nastala na opačné straně před Štorcem „trma – vrma“, ze které se však defenziva Loko vymanila a naopak přišel rychlý brejk zleva. Před Martinem Kellerem se objevili v dobré šanci Veselý a Šípek a náš gólman vytahoval střelu na spojnici břevna s tyčí.

Za minutu už jsme vedli (viz výše). Ve 35. minutě ale byl tým Loko hodně blízko vyrovnání. Před Kellera se natlačili holešovický kanonýr Pejša, italská akvizice Maione a Veselý, Keller však prudkou gólovou střelu posledně jmenovaného likvidoval kolenem… To jsme si oddechli. Těsně před poločasem hlavičkoval z rohu Martina Čáchy Jakub Michálek. Proti Plzni B se hlavou trefil, tentokrát byl brankář hostí pozorný, míč lapil. A šlo se do kabin.

Druhá půle začala za naší mírné, ovšem neplodné převahy. V 56. minutě se srazili ve vápně hostí jejich gólman Štorc a náš Jakub Panýrek. Byl to útočný faul, „oceněný“ žlutou kartou pro našeho záložníka, po němž se oba aktéři asi na tři minuty ocitli v péči masérů, hostujícího Kramla a našeho Lukeše.

Poslední půlhodina patřila herně spíš Holešovickým, kteří ve snaze vyrovnat stupňovali tlak, což nám zase dávalo prostor k rychlým brejkům do pootevřené obrany. V 75. minutě šikovná admirácká akce skončila bohužel dost nepřesnou střelou Douděry. „Lokáda“ přitápěla pod kotlem, v 80. minutě kopala z 22 metrů přímý kop, Šípek ale pálil vedle a chytal se za hlavu. O pět minut později to před naší brankou zase hořelo, po rohu míč poletoval sem tam, ovšem za Kellerova záda ho nikdo z hostí dotlačit nestihl.

Hektický závěr přinesl dvě situace, kdy se už v sedmiminutovém nastavení admiráci hnali dopředu, ale byli zastaveni na sto honů viditelnými fauly. Zákrok hostujícího Kühnela se odehrál těsně před vápnem. To střídající Michal Čermák jmenovaného obral o míč a poslal do nadějné šance Martina Čáchu. Ten byl už sám před brankářem Štorcem. Kühnelův faul sudí Drábek ohodnotil červenou kartou. Po chvíli se v náporu hostí rodil další admirácký brejk, který ve středu hřiště holešovický Čejda uťal doslova „ragbyovou skládkou“. Ten vyfasoval jen žlutou kartu.

Pak už byl konec a s ním i ohromná úleva. Oslava výhry hráčů s našimi Old Boy´Z byla mohutná a spontánní.

Obávaný střelec Holešovických Pejša v týdnu na internetu uvedl, že Loko chce oplatit Admiře poslední prohru z loňského září. Nevyšlo to, tři „vydřené“ body zůstaly znovu v Kobylisích.

Admira: Keller – Venc, Horák, Fric, Herc – Martinic (82. Trajhan) – Čácha, Panýrek (75. Skalický), Douděra (87. Pavlata) –  Michálek (87. Čermák).

Loko Vltavín: Štorc – Kühnel, Veselý Podzimek, Šípek, Klimenda (77. Kuchař), Matějka (77. Čejda), Trávníček (70. Jaroš), Pejša, Maione, Tichý.

Branka: 29. Douděra

ŽK: 1:3 (Panýrek – Matějka, Trávníček, Čejda)

ČK: 0:1 (Kühnel)

Rozhodčí: Drábek – Kvaček, Beneš.

Divácká návštěva – 290.

Naši střelci po 4. kole

2 – Zahálka (1 doma + 1 venku)

1 – Horák, Michálek, Douděra (všichni 1+0)

Výsledky 4. kola

https://souteze.fotbal.cz/turnaje/zapas/e6d8f5b5-9acb-454f-8ddb-d51e0c90f9cd

Tabulka ČFL po 4. kole

https://souteze.fotbal.cz/turnaje/table/e6d8f5b5-9acb-454f-8ddb-d51e0c90f9cd

Přesná muška kanonýrů ČFL po 4. kole

1.            Petr Mužík   Jiskra Domažlice      7

2. – 3.    Petr Pejša     FK Loko Vltavín       4        

2. – 3.    Štěpán Koreš      FC Písek               4

4. – 7.    Pavel Vandas      Vyšehrad             3

4. – 7.     Jiří Januška          Příbram B            3

4. – 7.    Štěpán Kučera    Povlt. FA              3

4. – 7.    Jan Suchan          Vyšehrad             3

Autorem foto je Michal Jalovec, FK Admira Praha