Trenér Peřina: Remíza v Domažlicích rovná vítězství

Jiskra Domažlice – FK Admira Praha 2:2 (1:1)

Po utkání si hodně zklamaný trenér domácích Pavel Vaigl povzdechl, že jeho mužstvu chyběla rozehrávka a hlavně kapitán Mužík, vyloučený v týdnu v utkání MOL Cupu s druholigovou Vlašimí (1:7). V závěrečné čtvrthodině už navíc nebyli na hřišti kvůli zdravotním problémům ani další dva zkušení hráči stoper Bauer a křídelník Došlý. „I tak jsme tu standardku, po které jsme inkasovali, měli pohlídat lépe,“ doplnil trenér Jiskry.

Tak tedy připomeňme naše absence: Jiří Mošna a Jiří Kurek, Štěpán Zahálka, Adam Čížek – stále ještě marodka, Jan Martinic – pracovní povinnosti. A přece jsme s lídrem tabulky a největším favoritem soutěže odehráli remízový mač.

Náš trenér František Peřina, viz níže, vysvětlil okolnosti pozdního příjezdu výpravy na domažlický stadion. Taky proto náš Chodové zpočátku dostali pod tlak. Jednou nedokázali dotlačit balon za brankovou čáru, podruhé to sice domažlický Dvořák dokázal, ale s předchozím faulem.

Nápor Jiskra korunovala ve 14. minutě, kdy Hrubý zprava nacentroval a skákající čahoun Pinc byl svou hlavou nejvýše ze všech v našem vápně – 1:0.

Gól ale admiráky nesrazil. Ve 29. vyslal Michal Douděra do sóla Jakuba Michálka a toho půl metru už v pokutovém území podťal brankář Brych jako sekáč obilný klas. Penalta! Jáchym Trajhan ji zkušeně proměnil a vstřelil tak svůj první třetiligový gól v životě – 1:1.

Brzy po změně stran se do vedení dostali opět Chodové. Na malém vápně naši bránící hráči srazili Došlého a druhá penalta v zápase byla na světě. Tu v 51. minutě s klidem proměnil Černý – 2:1.

Jiskra si pak dál počínala až příliš profesorsky, zřejmě se její obrana s čele s exligistou Limberským domnívala, že výhru 2:1 už uhraje. Ale neuhrála. V 90. minutě kopal Trajhan zleva roh. To už byl ve vápně Domažlic i náš gólman Martin Keller. Domácí sice míč odkopli, ale přímo k Jakubu Mrázovi. Ten ho vrátil do mlýnice před brankou, kde se nejlépe zorientoval Vojtěch Venc – zblízka – 2:2. Několik domácích borců v té chvíli padlo zoufale na trávník.

Víc už se nestalo, a tak jsme si zásluhou tref dvou noviců v týmu – Trajhana a Vence – odvezli z Chodska velice cenný bod.

Trenér Admiry František Peřina byl tentokrát velmi spokojen: „Kvůli nesmyslné uzávěrce ještě nesmyslnějšího závodu cyklistů v Motole a dále kvůli zácpě na D5 jsme i přes zdánlivě dostatečnou časovou rezervu dorazili do Domažlic s velkým zpožděním, 30 minut před výkopem. Ve spěchu pak proběhla příprava a rozcvičení na utkání, a tomu odpovídal i náš výkon v prvních 20 minutách. Byli jsme nesoustředění, rozhození a na velmi dobře připraveného soupeře jsme ztráceli rychlostí a organizací hry. Za to jsme také poměrně brzy zaplatili první inkasovanou brankou. Postupem času jsme se ale dostali do hry, přesunuli jsme Zárubu z pod hrotu před stopery a eliminovali tak tlak na naši obranu, především v soubojích s vysokými útočníky Domažlic. Soupeř nastoupil s velmi ofenzivní sestavou (pět klasických útočníků), kteří při našich ztrátách zatěžovali obranu poměrně velkým tlakem. Přibližně od dvacáté minuty jsme zklidnili a zpřesnili naši hru, dobře jsme napadali soupeře ve středu hřiště a měli náznaky příležitostí k brejkovým situacím. Při jedné z nich Michal Douděra skvěle potáhl míč po levé straně a poslal průnikovou přihrávku na Kubu Michálka, kterého srazil brankář Jiskry. Jasná penalta, kterou s klidem Jáchym Trajhan proměnil. Tato situace byla důležitá pro naše sebevědomí v celém dalším průběhu utkání, kdy jsme vlastně soupeře nepustili do vyložené šance, přestože ten hrál velmi dobře a poměrně brzy po poločase, po našem zaváhání, šel znovu do vedení ze správně nařízené penalty. Od té doby byla hra poměrně vyrovnaná a zdálo se, že domácí mají s přibývajícím časem snad i obavy o výsledek. Proto jsme se rozhodli zariskovat a v posledních deseti minutách se pokusili dostat soupeře pod tlak zvýšeným presinkem. Poslali jsme do hry třetího stopera, změnili rozestavení na 3-4-3 a čerstvé, mladé síly – Kunc, Mráz, Čermák spolu s Pavlatou – měly dostat obranu Domažlic pod zvýšený tlak. Myslím, že jsme tím soupeře trošku rozhodili a povedlo se nám narušit do té doby bohorovnou hru obrany řízené Limberským. Naše úsilí nakonec se dostalo do úspěšného konce v 90. minutě, kdy po rohu a odraženém míči jej vrátil Kuba Mráz zpět před branku Domažlic a Vojta Venc nám svým důrazem přinesl velkou radost. Troufám si říct, že nakonec i zaslouženou.

Pokud jsem po remíze v Rakovníku mluvil jako o prohře, dnes se remíza v Domažlicích rovná vítězství. Děkuji všem hráčům a realizačnímu týmu za odvedený výkon a skvělou spolupráci, opět se ukázalo, podobně jako v zápase s Vltavínem, jak platní jsou i hráči, kteří zasáhnou do utkání třeba jen na pár minut.“

Domažlice: Brych – Hrubý (46. Rychnovský), Bauer (76. Teršl), Limberský, Mlynařík – D. Černý (56. Brabec), Pavlík (67. Kuhajda), Uzlík, Došlý (76. V. Černý) – Dvořák, Pinc.

Admira: Keller – Herc (81. Skalický), Venc, Horák, Fric – Čácha (74. Kunc), Trajhan – Panýrek (46. Čermák), Záruba, Douděra (81. Mráz)  – Michálek (38. Pavlata).

Branky: 14. Pinc, 51. D. Černý (pen.) – 29. Trajhan (pen.), 90. Venc.

Rozhodčí: Tesař – Eibl, Havlík.

ŽK: Brych, Dvořák – Trajhan.

Pěkná návštěva – 442 diváků. Po celou dobu se o atmosféru starala i hrstka našich vlajkonošů – Old Boy´Z.

Naši střelci po 5. kole

2 – Zahálka (1 doma + 1 venku)

1 – Trajhan, Venc (0+1), Horák, Michálek, Douděra (všichni 1+0)

Výsledky 5. kola

https://souteze.fotbal.cz/turnaje/zapas/e6d8f5b5-9acb-454f-8ddb-d51e0c90f9cd

Tabulka po 5. kole

https://souteze.fotbal.cz/turnaje/table/e6d8f5b5-9acb-454f-8ddb-d51e0c90f9cd

Kanonýři ČFL po 5. kole

1.         Petr Mužík        Jiskra Domažlice, z.s.    7

2.         Petr Pejša          FK Loko Vltavín, z.s.    6

3.-4.     Jiří Januška       1. FK Příbram B            4

3.-4.     Štěpán Koreš    FC Písek fotbal z. s.       4